دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  ارتباط بین جو سکوت سازمانی ادراک شده و توجه شغلی با در نظر داشتن میانجی¬گری رفتار سکوت درکارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان

تکه ای از متن پایان نامه :

 

از نظر مایر و آلن[1]  تعهد يا التزام شامل سه بعد تعهد عاطفي (مؤثر)، هنجاري (اصولي) و مستمر (پيوسته) می باشد (Iqbalkhan et al,2011, p.234):

  • تعهد مستمر: تمایل به انجام فعالیت­های مستمر بر اساس تشخیص فرد از هزینه­های مرتبط با ترک سازمان.

بودن این تعهد را گزارش کرده و مطالعات دیگر شواهدی بر دو عاملی بودن این تعهد یافته­اند که یکی از آن­ها از خودگذشتگی مربوط به ترک سازمان و دیگری درک فقدان فرصت­های استخدام جایگزین را منعکس می­کنند.

آلن و ما­یر تعهد عاطفی را به عنوان وابستگی عاطفی فرد به سازمان و تعیین هویت شدن از طریق آن می­دانند. اگر تعهد عاطفی سازمانی را از این طریق تعریف کنیم، تعهد عاطفی دارای سه جنبه می باشد:

  • صورتی از وابستگی عاطفی به سازمان
  • تمایل فرد برای تعیین هویت شدن از طریق سازمان
  • میل به ادامه فعالیت در سازمان

آلن و ما­یر معتقدند که یک فرد زمانی در خود وابستگی عاطفی نسبت به سازمان احساس خواهد نمود که اهداف سازمانی را اهداف خود دانسته و متقاعد گردد که سازمان را بایستی در راه رسیدن به اهدافش یاری کند. همچنین آن­ها اظهار می­کنند که تعیین هویت شدن فرد از طریق سازمان زمانی رخ می­دهد که ارزش­های فردی افراد با ارزش­های سازمان سازگار بوده به نحوی که فرد قادر باشد که ارزش سازمان را در خود درونی سازد. بدون شک در این تعیین هویت شدن از طریق سازمان یک ارتباط روان­شناسانه هست و فرد به خاطر تعیین هویت شدن از طریق سازمان در خود یک نوع احساس غرور می­کند.

ﻫ) آنجل و پری[1] Mayer & Allen

 ارتباط بین جو سکوت سازمانی ادراک شده و توجه شغلی با در نظر داشتن میانجی¬گری رفتار سکوت درکارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد:ارتباط بین جو سکوت سازمانی ادراک شده و توجه شغلی با در نظر داشتن میانجی گری رفتار سکوت درکارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان