نوامبر 27, 2020

تحقیق درمورد کارشناسی ارشد، در نظام حقوقی


Widget not in any sidebars

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  رسالت مطبوعات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران و تطبیق آن با فقه شیعه

تکه ای از متن پایان نامه :

دنبال انتشار بخش‌هايي از زندگي خصوصي خود هستند. ستاره‌هاي ورزشي، سينمايي و… به نويسنده‌ها پول مي‌دهند تا سرگذشتشان را به رشته تحرير درآورند و همه اين نوشته‌ها، سرشار از جزئيات زندگي خصوصي می باشد. يا بسياري از سياست‌مداران و شخصيت‌هاي سياسي، با راه‌اندازي وبلاگ‌هاي شخصي، صحنه‌ها و تصاوير زندگي خود را به نمايش مي‌گذارند. اينجا به ظاهر تناقضي مطرح مي‌گردد مبني بر اينكه از يك‌سو، افراد در دسترسي آزاد به اطلاعات ذي‌حق‌اند و از سوي ديگر، اين حق با مانعي به نام حرمت حريم خصوصي افراد مواجه می باشد. حريم خصوصي، قلمرويي می باشد كه بايد از تعرض هرگونه نظارت مداخله‌گرانه، مانند گستره حق دسترسي آزادانه به اطلاعات، مصون بماند.

به بيان ديگر، رعايت حريم خصوصي افراد و آزادي شهروندان در دسترسي به اطلاعات، كه هر دو از موازين بنيادين حقوق بشر شناخته مي‌شوند، در تخالف و تزاحم با يكديگر نيستند. از اين‌رو، همواره بر تبيين آزادي اطلاعات به عنوان دسترسي شهروندان به اطلاعاتي كه نزد دولت می باشد، تأكيد مي‌گردد. در حقيقت، آزادي اطلاعات به طور طبيعي دسترسي شهروندان به اطلاعات پيرامون زندگي خصوصي افراد را شامل نمي‌گردد. هرچند رعايت حريم خصوصي در بسياري از فرهنگ‌ها و جوامع امري ضروري می باشد، اما گاهي اوقات و در صورت تعارض، امكان نقض آن هست. بنابراين، پارادوكس وجود حق آزادي اطلاعات و حرمت حريم خصوصي بدين صورت قابل حل می باشد كه اولاً، حق برخورداري از آزادي اطلاعات مطلق نيست، بلكه مقيّد به قيودي مانند رعايت حريم خصوصي با شرايط خاص خود می باشد. ثانیاً، اين حق خاص افراد، در تعارض با منافع عمومي مي‌باشد و هنگام تعارض، منافع عمومي مقدّم می باشد. ثالثاً، نبايد اين آزادي گرفتن اطلاعات در يك جامعه ديني، با ارزش‌ها و هنجارهاي ديني در تضاد باشد؛ به عبارت ديگر، خطوط قرمز جامعه بايد مراعات گردد.

نوشته ای دیگر :
پایان نامه با موضوعبازنشستگی زودرس، کارشناسی ارشد

 رسالت مطبوعات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران و تطبیق آن با فقه شیعه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه