بررسی اپلیکیشن بیمیتو؛ سرویس مقایسه، خرید و مدیریت آنلاین بیمه

این روزا واسه خرید شکلای جور واجور بیمه حالا خوبیش اینه موسسات دولتی و خصوصی زیادی آماده خدمت رسانی به شمان که همه از نظر قیمت، پشتیبانی و بنیه مالی تفاوتای ریز و درشتی با همدیگه دارن. پس واسه اینکه ایده آل ترین گزینه رو با در نظر گرفتن شرایط خودتون انتخاب کنین، نیاز به «مشورت» و «مقایسه» دارین.

این که بدونین کدوم شرکت بیمه هزینه کمتری دریافت می کنه؟ مشتریان معمولا از کدوم موسسه راضی تر بودن؟ بنیه مالی کدوم شرکت بیشتره و به طور خلاصه این که به کار گیری کدوم بیمه تو یه بازه وقتی طولانی دردسر کمتری رو براتون به دنبال داره؟

واسه اینکه ایده آل ترین بیمه رو با در نظر گرفتن شرایط خودتون انتخاب کنین، نیاز به «مشورت» و «مقایسه» دارین.

بیمیتو یه سرویس اینترنتیه که جواب این سوالات رو براتون جفت و جور می کنه؛ جایی واسه مقایسه، خرید و مدیریت آنلاین شکلای جور واجور بیمه تا بتونین همه کارا رو بدون مراجعه حضوری به موسسات بیمه بکنین تا هم در وقت و هم در هزینه هاتون صرفه جویی کرده باشین.

واسه دسترسی به خدمات بیمیتو هم سایت و هم اپلیکیشنای موبایل این سرویس رو در اختیار دارین. الان هم بیمه های شخص سوم، بیمه بدنه، بیمه آتیش سوزی و بیمه مسافرتی رو می تونین به وسیله این سرویس بخرین که بیمه عمر هم قراره تا به زودی به خدمات اون اضافه شه.

به لطف سادگی رابط کاربری، کارا در بیمیتو با سرعت پیش می رن و واسه خرید بیمه لازم نیس که زمان زیادی بذارین.

واسه بررسی سرویس، عزممونو جزم کردیم که روند خرید یکی از بیمه های پر استفاده مردم یعنی «بیمه شخص سوم» رو در اون دنبال کنیم. بیمیتو به لطف رابط کاربری ساده ای که واسه اپلیکیشن طراحی کرده، امکانی جفت و جور کرده که همه افراد با هر سطح از آشنایی که به وب و اپلیکیشنا دارن بیمه شون رو بخرن.

در واقع خرید بیمه در بیمیتو به اندازه ای آسون کردن شده که شاید تموم مراحل ثبت نام و وارد کردن اطلاعات و پرداخت، ده دقیقه هم از شما وقت نگیره. اما چیجوری؟ مثلا فرض کنیم که بیمه مورد توجه شما، بیمه شخص سوم واسه یه خودروی پراید مدل سال ۸۹ باشه.

بعد از ثبت نام در اپلیکیشن (که حالا خوبیش اینه نیازمند تأیید پیامکی نیس و به سرعت انجام می شه) کافیه از منوی اصلی به بخش بیمه شخص سوم برید. اولین قدم، مشخص کردن مدل خودرو و سال ساخت و مواردی مثل سررسید بیمه و سابقه نبود خسارت می شه. حالا خوبیش اینه همه این موارد رو می تونین در فیلدهای منظم و تفکیک شده پر کنین و به لطف آماده بودن اطلاعات، احتیاجی به وارد کردن اونا به طور دستی دارین.

خرید بیمه در بیمیتو به اندازه ای آسون کردن شده که شاید انجام تموم مراحل ده دقیقه هم از شما وقت نگیره

یکی از امتیازات بیمیتو اینه که می تونه اطلاعات شما رو به حالت Draft یا پیش نویس ببره. پس در صورت قطعی اینترنت یا خاموش شدن گوشی، هر موقع که خواستین می تونین ادامه مراحل خرید رو دنبال کنین، یا با گزینه لغو بتونین وارد کردن اطلاعات رو دوباره از سر بگیرین. واسه خرید حساسی مثل بیمه که شاید لازم باشه مبلغ زیادی براش خرج کنین، این توانایی فوق العاده خوب و البته لازم انگار حالا خوبیش اینه سازندگان بیمیتو از اون غافل نبوده ان.

بعد از وارد کردن اطلاعات، نوبت به مهم ترین وظیفه بیمیتو می رسه: این که هر بیمه در ارائه خدماتش با دیگری چه فرقی داره تا بتونین با یه مقایسه سریع، بهترین بیمه ممکن رو واسه خودتون پیدا کنین. اینجاس که هم امتیازات بیمیتو و هم بعضی معایبش رو می شن.

بیمیتو اطلاعات مربوط به تک تک بیمه ها رو براتون طبقه بندی کرده. مثلا واسه بیمه شخص سوم، تعیین مواردی مثل سقف پوشش و مدت بیمه نامه به سر راست ترین و راحت ترین شکل ممکن انجام میشه. یه اشاره روی گزینه های آماده کافیه تا سرویس مد نظرتون رو پیدا کنین. اما مهم ترین فیلترهای مقایسه ای در بیمیتو مطمئنا طبقه بندی بیمه ها طبق وضعیت خدماتشون هستن.

به لطف جستجوی فیلتردار، «مقایسه» شرکتای بیمه خیلی راحت انجام میشه.

واسه این که بیمه ایده آل تون رو پیدا کنین، فکر می کنین که چه مواردی از اهمیت بالاتری بهره مند باشن؟ بیمیتو واسه پیدا کردن بهترین بیمه واسه هر شخص، ۶ گزینه آماده کرده که بسته به اونا بیمه ها مرتب می شن. این گزینه ها قیمت نزولی، قیمت صعودی، زمان پاسخگویی، تعداد شعب، سطح رضایت مندی مشتریان و سطح توانگری هر شرکت هستن.

با مرتب کردن بیمه ها براساس فیلترهایی که گفتیم، شکی نیس که می تونین با یه مقایسه چشمی ساده بهترین بیمه رو پیدا کنین. مثلا در مورد بیمه شخص سوم ببینین که «ارزون ترین» بیمه ای که غالب مشتریانش از اون «راضی بودن» کدوم مورده؟ میشه گفت که «سطح توانگری» هر شرکت بیمه با قیمت هاش رابطه دارن؟

به لطف مقایسه ساده ای که امکانش در بیمیتو جفت و جور شده، انجام این کار براتون خیلی وقت گیر نیس. هر چند که روند مقایسه در بیمیتو می تونست کمی قابل لمس تر و قابل فهم تر باشه. بیمیتو مبنای سبک سنگین کردن بیمه ها رو براساس «مقایسه عددی» گذاشته، یعنی به طور مثال واسه مقایسه بیمه ایران و بیمه آسیا فقط و فقط باید روی اعداد و ارقام متمرکز باشین.

روند مقایسه در بیمیتو می تونست کمی قابل لمس تر و قابل فهم تر باشه

اما اگه همین مقایسه رو روی نمودار می دیدید، شاید واسه انتخاب ایده آل ترین بیمه خیلی سریع تر به نتیجه دست می پیدا کردین. مثلا واسه مقایسه تعرفه های هر شرکت، بسیار بهتر می شد اگه بیمیتو به جای ردیف کردن اونا به طور صعودی و نزولی همه رو روی یه نمودار به نمایش می گذاشت تا کاربر با یه نگاه سریع تر به نتیجه مطلوب برسه.

این خصوصیتیه که رقبای بیمیتو همین حالا اونو به کاربران شون ارائه می کنن تا تجربه کاربری بهتری واسه اونا رقم بزنن. اما در هر صورت، شکی نیس که واسه یه اپلیکیشن موبایل، امکانات مقایسه ای بیمیتو اگه کامل نباشن دست کم کافی به نظر می رسن.

اما مرحله بعدی، که مرحله بارگذاری مدارکه رو باید یکی از نقاط قوت بزرگ بیمیتو بدونیم. حوصله پر کردن فرم یا تایپ رو ندارین؟ خوشحال باشین چون که بیمیتو شما رو از این کار به طور کامل بی نیاز کرده.

بارگذاری مدارک در بیمیتو به سرعت انجام می شه، و بیمه نامه رو می تونین به طور رایگان دم درب منزل تحویل بگیرین.

بیمیتو اجازه داده که یا همون لحظه با دوربین از مدارک تون عکس بگیرین یا اینکه عکسای آماده و ذخیره شده رو در اون بارگذاری کنین. روند بارگذاری به لطف سرورهای قوی بیمیتو نه فقط وقت خیلی از شما نمی گیره، بلکه به روند خرید به طور معجزه آسایی سریعتر می کنه، و این یکی از مزایاییه که می تونه هر کاربری رو به به کار گیری بیمیتو تشویق کنه.

بیمیتو به جز خرید، در روند «تمدید بیمه» هم تنهایتان نمی ذاره

مراحل بعدی خرید بیمه، وارد کردن مشخصات و اضافه کردن توضیحات و البته تعیین زمان دقیق دریافت بیمه نامه هستن. بیمیتو بیمه های خریداری شده رو بدون دریافت هزینه و در ساعتی که خودتون تعیین می کنین، دم درب منزل تحویل تون میده. اگه هم واسه دریافت بیمه نامه عجله داشتین، پشتیبانی اپلیکیشن به صورت تلفنی و از راه تلگرام آماده پاسخگویی به درخواست هاتون هستن.

و بدین شکل در کمتر از ده دقیقه می تونین روند خرید بیمه رو تکمیل و پرداخت اینترنتی رو بکنین. بیمیتو به جز خرید، در روند «تمدید بیمه» هم تنهایتان نمی ذاره. هر بیمه ای که با اپلیکیشن بخرین در منویی به نام «بیمهام» ذخیره می شه که وقتی به تاریخ اتمام شون نزدیک شدید، با ارسال اخطار تمدید اونو هم به شما یادآوری کنه.

حتی قادر هستین که واسه تمدید یا پرداخت اقساط بیمه در بخشی جدا از هم «یادآور» بذارین. تموم مواردی که تا اینجا گفتیم، دست به دست هم دادن تا روی بیمیتو بشه به عنوان یه اپلیکیشن خرید بیمه موثر و مطمئن حساب باز کرد. اما محدودیتایی هم در بیمیتو وجود دارن که بد نیس در ادامه اشاره ای به اونا داشته باشیم.

جفت و جور نبودن امکان خرید بیمه های «عمر» و «مسئولیت پزشکی» به عنوان دو بیمه مهم اولین و محسوس ترین اوناس؛ به خصوص بیمه عمر که همین حالا رقیبان بیمیتو ارائه اونو به کاربران شون شروع کردن. البته تیم بیمیتو اعلام کرده که به زودی امکان خرید این دو بیمه رو هم به سرویس خود اضافه می کنه، اما تا اون زمان واسه دسترسی به اونا چاره ای جز مراجعه به سرویسای حریف ندارین.

تصویری از یادآور تمدید و اقساط بیمه و وسیله جانبی بیمیتو

مشکل بعدی رو باید به نام محتوای اپلیکیشن بیمیتو بزنیم. بیمیتو رابط کاربری ساده و شکیلی داره، کارا در اون به سرعت پیش میره و در کل تجربه کاربری خوبی به استفاده کننده هاش ارائه می کنه، اما از نظر محتوایی و اطلاعاتی که در اختیار کاربر قرار داده خیلی غنی نیس.

مثلا در مورد بیمه آتیش سوزی، هیچ توضیحی در محیط اپلیکیشن نیامده که بدونین این نوع از بیمه چه امتیازات و معایبی داره و اصلا چه دلیلی داره که اونو بخرین؟ سازندگان اپلیکیشن بیمیتو بر این باور بودن که کاربر مراجعه کننده به اون به طور کامل به تموم شرایط و قوانین بیمه ها مسلطه و فقط به قصد خرید به اون مراجعه کرده، پس ارائه توضیحات در مورد بیمه ها یا حتی شرحی کوتاه در مورد موسسات ارائه دهنده اونا رو به طور کامل کنار گذاشته ان.

البته «سایت» بیمیتو کارکرد بهتری در این مورد به نمایش گذاشته و با منتشر کردن مطالب وبلاگی و بخش «سوالات بیمه ای» توضیحات لازم رو به کاربران ارائه می کنه. اما فکر می کنیم راه دوری نمی رفت اگه واسه ارتقای سطح آگاهی کاربران، همین توضیحات رو در اپلیکیشن موبایل بیمیتو هم می دیدیم.

در بیمیتو قادر هستین که واسه تمدید یا پرداخت اقساط بیمه در بخشی جدا از هم «یادآور» بذارین

اما با تموم این اوصاف، بازم میشه گفت که کفه ترازو به سمت نقاط قوت این سرویس سنگینی می کنه. طبیعتا مشکل و محدودیت در هر مجموعه ای هست، اما تلاش گردانندگان کار و کاسبی و گوش سپردن به انتقادات کاربران می تونه همه اونا رو از سر راه برداره، موضوعی که با در نظر گرفتن پتانسیلای خوب مجموعه بیمیتو رسیدن به اون دور از انتظار نیس.

بیمیتو رو می تونین همین حالا و از راه لینکای زیر واسه پلتفرم اندروید دانلود کنین. البته اپلیکیشن iOS بیمیتو هم پیشرفت داده شده، اما به دلیل مشکلات پیش اومده واسه اپای ایرونی در اپ استور، متأسفانه فعلا قابل دسترس نیس؛ پس اگه آیفون دارین می تونین تا برطرف شدن این مشکل از خدمات سایت بیمیتو استفاده کنین.

دانلود از کافه بازاردانلود از گوگل پلی