تحقیق رایگان با موضوع صورتحساب مستقیم موبایل و قابلیت اطمینان

از آنجایی که یک آدرس قابل اعتماد برای تحویل داده نمیشود ، این کالاها اغلب بصورت دیجیتال با استفاده از سرویس پیام چند رسانهای برای ارائه موسیقی خریداری شده ، زنگ ، تصاویر پس زمینه و غیره مورد استفاده قرار میگیرد خدمات پیام چند رسانهای همچنین میتواند بارکد را اسکن شده برای تایید پرداخت توسط فروشنده به او ارائه کند . این به عنوان بلیت الکترونیکی برای دسترسی به رویدادها و یا برای جمعآوری محصولات سخت استفاده میشود
پرداختهای تراکنشی در آسیا و اروپا بسیار محبوب گشته است ، اما در حال حاضر توسط روشهای دیگر پرداخت همراه انجام میگیرد از جمله پرداختهای وب همراه، پرداختهای همراه مشتری و قبض مستقیم صورتحساب موبایل به این دلایل :
– قابلیت اطمینان ضعیف – پرداخت تراکنشی به راحتی می تواند با گم شدن پیام ، منجر به شکست شود .
– سرعت کم – ارسال پیام میتواند آهسته باشد و میتواند ساعتها وقت فروشنده را بگیرد . مصرفکنندگان نمیخواهند بیش از چند ثانیه منتظر پرداخت بمانند .
– امنیت – رمزنگاری پیام کوتاه
– هزینه بالا – هزینههای بالایی در ارتباط با این روش پرداخت وجود دارد .
– هزینه راه اندازی کدهای کوتاه
– پرداخت پول برای تحویل از رسانهها از طریق سرویس پیام چند رسانهای
– هزینههای حمایت از مشتری برای حسابرسیکاربری برای تعداد پیامهای که از دست رفته و یا به تعویق افتاده است .
– نرخ پایین پرداختها – اپراتور هزینههای بالایی را در اجرا و حمایت از پرداختهای معاملاتی متحمل می شود که منجر به کاهش 30 درصدی میزان پرداختها به فروشنده است .
– پیگیری کم در فروش – پرداخت پس از آن که پیام ارسال شده است و محصولات دریافت گردید ، مصرفکنندگان قابلیتهای کمی برای انجام دارند . برای آنها به یاد داشتن خرید کالا یا چگونگی خرید دشوار است (حسینی،1385؛43).
2-14-1-7- صورتحساب مستقیم موبایل :
مصرفکننده با استفاده از گزینه صدور صورتحساب تلفن همراه در سایت تجارتالکترونیک ، مانند سایت بازی آنلاین پرداخت را انجام میدهد . پس از دو فاکتور تایید هویت مربوط به «پی آی ان» و رمز عبور یک بار مصرف، حساب تلفن همراه مصرفکننده برای خرید شارژ میشود . این روش جایگزین پرداخت نیازی به استفاده از کارت اعتباری بانکی یا ثبت نام در سیستم پرداخت آنلاین مانند پی پال ندارد ، در نتیجه نیاز به بانک ها و شرکتهای کارت اعتباری از سر برداشته میشود . این نوع روش پرداخت تلفن همراه ، که در آسیا بسیار رایج و محبوب شده است مزایای زیر را در بر دارد :
– امنیت – دو عامل احراز هویت و مدیریت ریسک از تقلب جلوگیری میکند .
– راحتی – بدون ثبت نام و عدم نیاز به هیچ نرم افزار جدید تلفن همراه
– آسانی – این گزینهای دیگر در روند پرداخت است .
– سرعت – بیشترین معاملات در کمتر از 10 ثانیه به پایان میرسد .
– اثبات شده – 70% از خرید محتویات دیجیتال آنلاین در برخی از مناطق آسیا با استفاده از روش مستقیم موبایل انجام گرفته است(فتحی،1384؛18) .
2-14-1-8- موبایل وب (وی آی پی):
مصرفکننده با استفاده از صفحات وب نمایش داده و یا برنامههای اضافی دریافت شده و نصب بر روی تلفن همراه پرداخت را انجام میدهد . این روش از وی آ پی (پروتکل برنامه بی سیم) به عنوان تکنولوژی زیربنایی استفاده میکند و تمام مزایا و معایب وی آ پی را به ارث میبرد . با این حال ، استفاده از مدل پرداخت وب آشنا ، مزایای زیر را خواهد داشت :
– پیشگیری در فروش این صفحات دارای یک آدرس اینترنتی است و میتواند نشانهدار شود تا ویزیت دوباره و یا به اشتراک گذاری با دوستان آسان شود .
– رضایت بالای مشتری از پرداختهای سریع و قابل پیشبینی
– سهولت استفاده از مجموعهای آشنا از صفحات پرداخت آنلاین
با این حال ، بجز اینکه حساب تلفن همراه به طور مستقیم از طریق یک اپراتور شبکه تلفن همراه شارژ میشود ، استفاده از کارت اعتبار و یا پیش ثبتنام در سیستم پرداخت آنلاین مانند پی پال هنوز به همان اندازه مورد نیاز است . روشهای پرداخت موبایلوب در حال حاضر توسط تعدادی از اپراتورهای شبکه تلفن همراه لازم الاجرا است . تعدای از مکانیسمهای مختلف پرداخت واقعی را میتوان در پشت یک مجموعه سازگار از صفحات وب استفاده کرد(هاشمی،1386،98) .