ژانویه 17, 2021

امر به معروف و نهی از منکر، کارشناسی ارشد


Widget not in any sidebars

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  رسالت مطبوعات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران و تطبیق آن با فقه شیعه

تکه ای از متن پایان نامه :

می‌آورند و می‌کوشند واقعه نه چندان مهم و فراگیر را، چنان جلوه دهند که یک نوعی آشفتگی را بر اذهان تحمیل می‌کند. متصدیان فرهنگی و تبلیغی و خصوصاً رسانه‌ها در حوادث ناگوار و غیرمترقبه نیز می‌توانند تأثیر‌آفرینی کنند. نشان دادن و تشریح جنبه‌های عبرت‌آموزی و پندگیری وقایع و رویدادها برای مردم باعث می‌گردد که در فوران اطلاعات، تعادل روحی و فکری خود را از دست ندهند و حق و فضیلت را فراموش نکنند. مطبوعاتی که حق گویی و واقع‌گرایی را بر اساس ارزش‌های معنوی مشی خود قرار داده‌اند، ضمن اینکه می‌کوشند آرامش روانی و امنیت اجتماعی جامعه را حفظ کنند، از این‌گونه درس‌های آموزنده هم غافل نیستند و با حوادث و رویدادها، شیوه متداول جراید غربی را در پیش نمی‌گیرند و در درج آن‌ها، هدف‌های رشد دهنده‌ای را در نظر می‌گیرند و همان‌گونه که مراقب‌اند مردم را ناامید نکنند، به آنان می‌آموزند که چگونه فشار معضلات را تحمل کنند و با استقامت و بردباری بر دشواری‌ها غلبه یابند. در درج حوادث ناراحت کننده بایستی تجزیه و تحلیل‌هایی در ضمن گزارش‌ها بیاید و علل و ریشه‌های وقوع بعضی حوادث روشن گردد؛ زیرا که پاره‌ای از ابتلائات مردم، ناشی از اعمال منفی و رفتار مذموم آنان می باشد.

4-ارتقای باورهای اعتقادی:

یکی از خصال مهم که درست در مقابل خودخواهی قرار دارد و سرچشمه بسیاری از خوبی‌هاست، داشتن روح احساس مسئولیت در برابر دیگران می باشد. این ویژگی، آدمی را از حصار بی‌تفاوتی، خودمحوری و جناحی و گروهی بیرون می‌آورد و بین برنامه‌های خود و سرنوشت و سعادت دیگران پیوندی عمیق مستقر می‌کند. گسترش فضایل و کمالاتی زیرا: خیرخواهی برای مردم، اهتمام به امور مسلمانان، یاری مظلومان، دفاع از حقایق و ارزش‌ها، امر به معروف و نهی از منکر، افشای جنایات استکبار و نفاق، مسیر حقیقی و تصاحب پست‌های حسّاس به دست نالایقان منجر گردد، ستم آشکار به شمار می رود و این روش نه تنها به لحاظ عقلی و اخلاقی نارواست، بلکه به نوعی اعانت در ستم می باشد و منع شرعی و قانونی هم

 رسالت مطبوعات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران و تطبیق آن با فقه شیعه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: