دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  رسالت مطبوعات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران و تطبیق آن با فقه شیعه

تکه ای از متن پایان نامه :

مطبوعات در جمهوري اسلامي، اين می باشد.»[1] اصولاً نظام اسلامي مبتني بر آگاهي‏بخشي می باشد و همه حرف آن در عرصه مطبوعات به همين نكته بازمی‌گردد كه مطبوعات چه مقدار توانسته‏اند آگاهي‏بخشي لازم را ايجاد و حفظ كنند. ‏اولين رسالت مطبوعات خودي آن می باشد كه ترويج اسلام و اهداف انقلاب را صدر فعاليت‏هاي خويش قرار دهد و براي ترويج اسلام و انقلاب بكوشد.

مطبوعات خودي و اسلامي، مطبوعاتي هستند كه در جهت حمايت از جمهوري اسلامي اقدام مي‏كنند و براي تقويت آن قلم مي‏زنند. اين مطبوعات علي‏رغم همه نقايص و اشكالاتي كه مي‏توانند داشته باشند و با همه اختلافاتي كه با هم دارند، هم‏هدف و هم‏راستا هستند و به تعبير مقام معظم رهبري: «ما معتقديم آقاياني كه نظام را قبول دارند، وظايفي هم به عهده دارند. اين وظايف، با سليقه و عقيده خاص آن‌ها هم هيچ منافاتي ندارد. توقّع اين می باشد كه به آن وظايف اقدام كنند. يكي از آن وظايف اين می باشد كه فضاي كشور را فضاي تشنّج مطبوعاتي قرار ندهند.» بنابراين وظيفه نشريات انقلابي و حامي نظام اين می باشد كه هر كس مطابق سليقه و منش و خط خودش در جهت تقويت انقلاب کوشش كند و از تضعيف ديگران بپرهيزد و از ايجاد تنش و درگير كردن مردم در اين مسائل خودداري كند؛ اما مقام معظم رهبري علاوه بر اين، دستور ديگري نيز به اين مطبوعات مي‏دهند: خودداري از تضعيف نظام؛ ‏«توقّع اين می باشد: نظامي را كه قبول دارند، تضعيف نكنند. نمي‏گوييم به فلان وزير يا فلان مسؤول يا فلان بنياد يا فلان نهاد انقلابي، اعتراض نكنيد. اگر اعتراض و انتقاد در حدّ معقولي باشد، چه مانعي دارد؟! به قول آقايان دولتي­ها سازنده آزاد داشته باشد، هم آن آسيب­ها دامنش را نگيرد. بايد اين‌گونه مشى كرد. كسى كه قلم به دست مى‌گيرد، بايد تقوا، صداقت، عفاف و انصاف نسبت به ديگران جزو طبيعت ثانوى‌اش بشود»[2]

-[1] بيانات مقام معظم رهبري‏در ديدار مديران و مسؤولان مطبوعات كشور 13/2/1375.

[2] – بيانات در جمع دانشجويان و اساتيد دانشگاه صنعتى اميركبير 9/12/1379.

 رسالت مطبوعات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران و تطبیق آن با فقه شیعه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دسته بندی : پایان نامه حقوق