سلامت عمومی فرزندان در دنیای مدرن

سلامت فرزندان child-health

حفظ سلامت و شادی کودکان بسیار واسه والدین مهم و در عین حال سخته. با وجود افزودنیای سمی در مواد غذایی و دچار اختلال کننده های غدد درون ریز در شامپوها، سبک زندگی می تونه بسیار واسه کودکان وحشتناک باشه.

به گزارش خبرنگار مهر، کارشناسان واسه حفظ سلامت کودکان در دنیای امروزی که پر از مواد سمی و الایندهای مختلفه پیشنهاد هایی دارن که در ادامه به چند نکته از اونا اشاره می شه.

  1. بذارین بعضی وقتا بچه ها کثیف بودن رو تجربه کنن!

تحقیقات نشون میده آدما الان بیشتر از اندازه اصول بهداشتی رو رعایت می کنن. با صابونای آنتی باکتریال دست هاشون رو می شویند و خونه شون رو استریلیزه می کنن. اما اینقدر حفظ اصول بهداشتی لازم نیس. ما باید بدونیم که قرار گرفتن در برابر کثیفی و آلودگی واسه رشد بدن آدم لازمه.

برخلاف انتظارات، قرار گرفتن سیستم ایمنی بدن کودکان در مقابل طیف بزرگی از توده های باکتریایی، روش درستی در جهت تقویت طبیعی سیستم ایمنیه. اگه سیستم ایمنی کودک از اول راه حل مقابله با عوامل باکتریایی رو نیاموزد در بزرگسالی قادر به دفاع از خود در مقابل هر مریضی نخواد بود.

مطالعه گذشته نشون میده خاک بازی و پیاده روی پابرهنه روی خاک می تونه به کم شدن اندازه نامتناسب یونای باردار مثبت که در نتیجه قرار گرفتن ما در مقابل نیروی الکتریسیته، موبایلا، کامپیوترها و چیزای دیگه ای به جز اینا جمع شده، کمک کنه. الکترونای سطح کره زمین به خروج این بار اضافی پروتونا کمک کرده و در نتیجه اضطراب کمتر و خواب بهتر بدست میاد.

  1. رژیم غذایی مناسب، به خصوص رژیم غذایی گیاهی رو یادتون نره

اگه بدن کودکان بیشتر از اندازه پر از افزودنیای خوراکی، رنگای مصنوعی، مواد نگهدارنده یا مواد قندی بوده و خالی از مواد مغذی باشه، در آخر سیستم ایمنی شون با مشکل مواجه می شه. اگه سیستم ایمنی بدن دچار مشکل شه، التهاب ایجاد شده و بدن در مقابله با حمله کنندگان خارجی دچار مشکل می شه.

طبق خیلی از تحقیقات بالینی، مواد قندی عامل تغذیه تومورها و جلوگیری از فعالیت سیستم ایمنی بدنه. به خاطر همین مراقب تغذیه کودکان خود باشین. مطمئن باشین که کودک تون پروبیوتیکای به درد بخور رو مصرف می کنه. پروبیوتیکا از جمله باکتریای سودمندی هستن که در روده ما زندگی می کنن و بر سیستم ایمنی بدن نظارت دارن.

  1. اوقاتی رو در فضای آزاد بگذرونین

نور خورشید واسه جذب ویتامین D بسیار لازمه. کمبود ویتامین D با دچار شدن به تعدادی از سرطانا، از جمله سرطان سینه، ربط داره. خیلی از تحقیقات گسترش روبه افزایش مریضی سرطان پوست رو با عواملی مثل گذروندن زمان کم در فضای باز در رابطه می دونن.

کودکان مخصوصا واسه رشد استخوانا، داشتن رشد مناسب، کارکرد مناسب هورمونا و سیستم ایمنی نیاز به ویتامین D دارن.

  1. به کار گیری حموم نمک فرنگی

به کار گیری حموم نمک یا سولفات منیزیم، واسه جبران خستگی، سردردهای میگرنی، دردهای عضلانی و تقویت دستگاه ایمنی بدن لازمه. به خاطر زهکشی خاک، الان خیلی از ما با کمبود منیزیم روبرو هستیم.

منیزیم به بچه ها در مورد آروم شدن و خواب خوب در شب کمک می کنه. هم اینکه اسناد و دلایلی هم هست که مکملای منیزیم می تونن به آلرژیا و واکنشای پوستی، مثل اگزما یا پسوریاسیس کمک کنن.

  1. خواب مناسب و کنترل استرس رو یادتون نره

زمانیکه ما بیشتر از اندازه استرس داشته باشیم، بیشتر استرس خود رو با همون اندازه انرژی و احساسات به کودکانمون انتقال می دیم. ترشح نامتناسب هورمون استرس می تونه موجب کاهش کارکرد سیستم ایمنی کودکان شه.

به خواب کافی بچتون هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. هم اینکه کودکان در مقایسه با بزرگسالان به خواب بیشتری نیاز دارن.

  1. به خاطر تب یا بقیه واکنشای طبیعی سیستم ایمنی کودک تون نگران نشید

تب، استفراغ، اسهال یا واکنشای پوستی، بواسطه تغییر کارکرد بدن در روبرو شدن با عوامل خارجیه. بدون این علائم ما متوجه خیلی از علائم مریضی نمی شیم. بدن بچه ها زودتر به این تغییرات عکس العمل نشون میده.

از مصرف آنتی بیوتیک و واکسنای غیرضروری واسه کودک تون دوری کنین. مصرف آنتی بیوتیک عامل دچار شدن به دیابت و چاقی به دلیل نابودی قابل توجه باکتریای رودهه.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

تربیت بچه خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *