سلفی‌هایی که حقایق را افشا میکنند!+عکس

اگه شمام جزو طرفداران صفحات حوادث روزنامه ها و مجلات باشین می دونین که به جا نگذاشتن مدرک جرم یکی از قوانین طلایی تبهکارانه. حال چقدر یه تبهکار باید ساده و ناشی باشه که با در اختیار قرار دادن مدرک جرم باعث به دام افتادن خودش بشه.

گزارش این هفته درباره اون دسته از افراد نخبه ایه که با به اشتراک گذاشتن عکسای سلفی در اینترنت هنگام انجام جرم بدون هیچ سختی ای دست خود رو واسه پلیس روکرده ان.

سلفی دلالان مواد مخدر

سپتامبر ۲۰۱۳ یه قاچاقچی زرنگ موادمخدر به نام کاکی پیتر درست از جایی که هیچ وقت فکرش رو نمی کرد چوب اشتباهاتش رو خورد و به زندان افتاد.

پیتر ۲۶ ساله جزو اراذل و اوباشی بود که زندگی رو به کام تعداد خیلی از هموطنانش تلخ کرده بود.

براساس گزارش پلیس درآمد اون از دلالی و فروش موادمخدری مثل هروئین و کوکائین به چیزی حدود ۵۰ هزار دلار در ماه می رسید، از این رو ایشون واسه یه مدت طولانی تحت تعقیب پلیس بود.

اما از اونجا که پیتر همیشه راهی واسه فرار پیدا کرده بود هیچ وقت فکر نمی کرد با انداختن یه عکس ساده گرفتار پلیس شه. براساس اعترافات پیتر؛ ایشون در باندی که در اون فعال بود وظیفه انتقال موادمخدر از لندن به غرب کشور و گرفتن پول از خریداران اصلی رو داشت. اما ماجرا از جایی شروع شد که اون در یکی از این معاملات تصمیم میگیره عکسی سلفی همراه دو نفر از خریداران زن و مقدار زیادی اسکناس در دستشون بندازه.

اما از شانس بد پیتر چند روز پس از گرفتن این عکس هر دو زن از راه نیروهای پلیس دستگیر شدن. پس از بررسی تلفنای همراه اون دو و مشاهده عکس سلفی اونا با پیتر معروف، رابطه کاری این سه نفر با همدیگه مشخص شد. چندی بعد پلیس با گرفتن اعتراف از این دو زن نشانی کاکی پیتر رو یافته و بدون هیچ سختی ای آب خوردن این دلال موادمخدر و همه اعضای باندش رو به دام انداخت و روونه زندان کرد.

آزادی غیرمجاز

با فرض این که هیچ کدوم از ما تا حالا به زندان نیفتاده باشیم، با این حال میدونیم که همراه داشتن گوشی موبایل در زندان غیرقانونیه، اما انگار با همه این تفاسیر دو زندانی جوون با اسمای سونی بارکر و کورل کندی از اون بی خبر بودن.خبر جنجال برانگیز آزادی بی اندازه و محدودیت این دو زندانی وقتی علنی شد که اونا واسه نشون دادن راحتی و لذتی که در دوران ندامت داخل زندان می برن عکسی دونفره درون سلولشان گرفته و اونو روی صفحه فیسبوک واسه عموم به اشتراک گذاشتن. اما باحال تر از همراه داشتن گوشی موبایل، وسایلی الکترونیکی و دیجیتالی از جمله پلی استیشن و تلویزیون بود که پشت سر اونا در عکس نمایان بود!

با در نظر گرفتن عکس منتشر شده، راحتی این دو در زندان به حدی بود که حتی دیوارای سلول هم با پوسترای افراد مورد علاقه اونا تزئین شده بود.اما به هر حال از اونجا که دنیا همیشه به کام ما نمی چرخد و خوشیا همیشگی نیستن؛ طولی نکشید که پس از منتشر کردن اون سلفی، راحتی این دو زندانی هم تموم شد و مسئولان زندان یهو به سلول اونا حمله کرده و با مجازاتی سنگین به آزادی بی اندازه و محدودیت اونا پایان دادن.طبق اخبار، زندانیان نامبرده پس از محرومیت از وسایل دیجیتالی شون تا آخر مدت حبس به پوشیدن یونیفرم مخصوص زندان و زندگی در سلولی تنگ و نه خیلی راحت محکوم شدن.

البته نگفته نمونه که این دو تنها قانون شکنان زندان نبودن و در دوره بین جولای ۲۰۰۹ تا ژوئن ۲۰۱۱، مشخص شد که تعداد ۳۴۲ زندانی، مثل قاتلان و تبهکاران همه با آزادی تموم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنن.

اما چیزی که درباره این دو زندانی ذهن رو درگیر می کنه اینه که چیجوری در تموم اون مدت نگهبانان زندان متوجه پوسترا و وسایل الکترونیکی داخل سلول اونا نشده بودن؟

قاتلی که خودشو لو داد

آرون هرناندز ، همون مرد پرحاشیه انگلیسیه که یه چند وقت پیش به جرم قتل اودین لوید ، فوتبالیست تیم بوستون محکوم شد.

راز قتل این بازیکن وقتی معلوم شد که آرون عزمشو جزم کرد با گرفتن یه سلفی در آینه و در دست گرفتن اسلحه شخصی، ابهت خود رو واسه مخاطبان صفحه توییترش به نمایش بزاره، اما خبر نداشت این عکس دست به دست چرخیده و در آخر به دست پلیس می رسه.

پلیس که از قبل به دلیل وجود خصومتی شخصی و خانوادگی بین آرون و مقتول به اون مشکوک بود با به دست آوردن این عکس ایشون رو به قتل اودین متهم کرد.

با اینکه آرون هنگام به اشتراک گذاشتن اون عکس هیچ وقت فکر نمی کرد که یه سلفی مدرکی واسه به دردسر افتادنش می شه، اما انگار شرایط به کلی دست به دست هم داده بود که آرون به عنوان متهم اصلی این پرونده شناخته شه چون علاوه بر اون عکس سلفی، پیدا شدن جسد بی جون اودین در پارکی نزدیک خونه آرون دلیلی دیگه واسه اثبات قاتل بودن اون شد.

با اینکه آرون در اول ادعا کرد که این عکس چند سال قبل از این اتفاق گرفته شده، اما پلیس بعدا خلاف اونو اثبات کرد و علاوه بر اتهام قتل، حمل غیرمجاز اسلحه گرم هم به پرونده سنگین اون اضافه شد.

افشای هویت دزد آی پد

یه مدت پیش پلیس ایالت لوئیزیانا پس از شکایت زنی در مورد دزدیده شدن آی پدش به دنبال پیدا کردن دزد بود که به صورت اتفاقی و ناخواسته، دزد با گرفتن چند سلفی از خود خیلی راحت باعث رو شدن دستش شد.طبق گزارش مالباخته، وقتی که ایشون همراه بچه هاش در ورزشگاه مشغول تشویق تیم خود بود دزد موفق به دزدیدن آی پد اون از داخل کیفش شده بود. اما از اونجا آی پد مجهز به نرم افزاری خاص به نام آی کلود بود ایشون می تونست با دستگاهی دیگه به همه اطلاعاتی که با آی پدش به ثبت می رسه، دسترسی پیدا کنه.

از این رو چند روز بعد وقتی که دزد عزمشو جزم کرد با آی پد دزدی چند سلفی از خود بندازه، همه عکسا همراه تاریخ ثبت از راه اون نرم افزار در اختیار صاحب دستگاه قرار گرفت.به دنبال رسیدن به این اطلاعات، قربونی عکسا رو به اداره پلیس برد و به اونا تحویل داد و در آخر به کمک سیستم اطلاعاتی پلیس، نام و هویت دزد واسه اونا معلوم شد.قربونی هم با منتشر کردن عکس و هویت دزد در رسانه ها و در نظر گرفتن مبلغی به عنوان مژدگانی از مردم خواست تا در پیدا کردن و مجازات دزد آی پد به اون و پلیس کمک کنن.به دنبال منتشر کردن این خبر مسئولان ورزشگاه ورزشی که این سرقت در اون اتفاق افتاده بود با منتشر کردن اطلاعیه از تماشاچیان درخواست کرد هنگام حضورشون در ورزشگاه بشدت مراقب وسایل خود بوده تا دیگه هیچکی قربونی مثل این اتفاقات نباشه.

سلفی با حیوان در حال نابودی

«نگاه کنین کی با من صحبت می کنه!» این جمله ایه که خواننده مشهور دنیای پاپ سال ۲۰۱۳ وقتی که مشغول لذت بردن از تعطیلاتش در جزیره پوکت در سواحل تایلند بود، در صفحه توییترش به اشتراک گذاشت.

اما بعد ازمدت کوتاهی مشخص شد این حیوان کوچیک بامزه، یه اسلو لوریس بومی جنوب آسیاست که از قضا در حال انقراضه.از این رو سازمان حیات وحش تایلند بشدت به این سلفی عکس العمل نشون داده و بدون این دست اون دست کردن از پلیس درخواست دستگیری آدمایی رو کرد که لوریس رو واسه انداختن عکس با گردشگران از محیط حفاظت شده اش بیرون آورده و اونو در خطر قرار دادن.البته در آخر مقامات پوکت با وساطت، دو نفری که مسئول این اتفاق بودن رو تبرئه و آزاد کردن چون وگرنه هر کدوم از اونا به جرم در خطر گذاشتن جون اون حیوان مراقبت شده به چهار سال حبس محکوم می شدن.از طرفی دیگه، این اتفاق واسه خانوم خواننده هم درس عبرتی شد تا واسه گرفتن یه عکس سلفی، حیوانات در حال نابودی رو بیشتر از این در خطر قرار نده و باعث به زندان افتادن مسئولان باغ وحش هم نشه!

۱۰ مکان محبوب جهان واسه گرفتن عکس سلفی

درباره گرفتن عکس سلفی برهنه در باشگاه

جام جم آنلاین سلفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *