سندرم های عجیب و غریب

سندروم Syndrome

سندروم انگار نام دیگه بیماریه اما بیشتر در مورد مواردی استفاده می شه که بیماریای نامعلوم یا خیلی خطرناک باشن.

به گزارش آلامتو به نقل از باشگاه خبرنگاران، علم پزشکی تا حالا سندرومای بسیاری رو کشف کرده که شاید بیشتر از نصف اونا درمانی هم نداشته باشن. تا حالا نام سندرومای  مختلفی رو شنیدین اما این بار به صورت سندرومای کمتر معرفی شده رفته ایم.

سندورم بی خوابی ۲۴ ساعته

تابه حال به این موضوع فکر کردین که یه روز کامل رو بدون خوابیدن سر کنین؟ حتی فکر کردن به این موضوع هم خسته کننده و عذاب آوره چه برسه که به مریضی دچار شید که مانع از خوابیدن شما می شه. سندروم بیخوابی ۲۴ ساعته باعث می شه تا تموم زمانای خواب و بیداری شما بهم بریزه و همیشه خسته و خوابالود باشین. این مریضی می تونه در بینایی افراد هم تاثیر شدیدی داشته باشه.

سندرم بوی ماهی

ماهی خوراکیه که با همه فوایدش بازم بعضیا از اون دوری می کنن اما بعضیا هم هستن که خودشون تبدیل به ماهی شدن. بوی ماهی تقریبا یکی از بدترین بوهای دنیا هستش حال فرض کنین مریضی خاصی این بو رو در بدن شما بسازه. سندروم بوی ماهی باعث می شه تا سیستمای دفع بوی بدن از کارافتاده و افراد بدن، عرق و حتی نفسشون بوی بد ماهی خام و مونده رو بده. البته این سندروم در دنیا بسیار کمه و تابه حال عده زیادی به اون گرفتار نشده ان.

سندروم لهجه خارجی

یکی از باحال ترین سندرومای دنیا هستش که باعث می شه فردی پس از یه حادثه کوچیک در طول یه دوره کما تموم بخش ربانی مغزش از این رو به اون رو شه. این مریضی درزمان حادثه های مغزی به وجود میاد که باعث می شه فرد ناکهان لهجه یا کلا زبونس عوض شه. در مواردی از این مریضی آدمایی که تنها دوروز اموزش زبون خارجی رو یاد گرفته بودن درزمان حادثه به طور کامل روان به اون زبون سخن می گن. این افراد البته پس از یه مدت دوباره به حالت اصلی خود برمی گردن اما زبون دوم رو از یاد نمیبرن.

سندروم خوردن

یکی از سندورمای خوشمزه دنیا که بازم بر اثر آسیبای مغزی به وجود میاد. در این مریضی قسمت راست مغز که مربوط به فرمونای سیر شدن و گرسنگیه از کار میفته پس این افراد بدون توجه به اندازه خورد و خوراکشان فقط غذا می خورن. این سندورم به نظر بامزه س اما از نظر مالی و هم اینکه وزن بسیار مریض رو اذیت می کنه. این افراد معمولا اونقدر می خورن تا بسیار چاق شده و از این وضع جانشون رو از دست بدن.

سندروم زامبی

یکی از سندرومای بسیار نادر که بیشتر در آمریکا دیده شده بر اثر مشکلات ژنتیکی به وجود میاد. این مریضی در افراد باعث می شه تا اونا فکر کنن مرده ان. اونا فکر می کنن مرهای زنده یا زامبی هستن که خونی در بدن ندارن و تموم اندامای داخلی بدنشون از بین رفته به خاطر همین دست به اقدامای خطرناک میزنن. خیلی از این آدما به دلیل تفکراتی که دارن خودکشی می کنن.

سندروم انفجار سر

یکی از سخت ترین سندرومای دنیاست که باعث می شه مریض در سرش همیشه صدای یه انفجار بزرگ رو بشنون. این صدای انفجار بعضی وقتا جوری زیاد هستش که این افراد یهو بیهوش می شن و در بعضیا این مریضی باعث دیوانگی اونا می شه. تا حالا پزشکان واسه این مریضی درمانی رو پیدا نکرده ان و بیماران باید تا انتهای عمر خود از این مریضی رنج ببرن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

بازنشر باشگاه خبرنگاران