سوالاتی که باید از خود بپرسیم؟

تلاش کنین این سوالات رو در انتهای هر روز از خودتون سوال کنین. اینکار به شما کمک می کنه فردی بهتر و موفق تر شید.

  1. بهترین اتفاقی که امروز برام افتاد چی بود؟

چه اتفاقی باعث شد احساس غرور، شادی، یا قدرشناسی کنین؟ امروز حتی واسه لحظه ای احساس لذت و موفقیت کردین؟

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ واسه لحظه ای دوباره اون احساس رو در خودتون زنده کنین. ما لحظات اینطوری بیشتری تو زندگیمون نیاز داریم، بخاطر این بهتره که به چیزای مثبت فکر کنیم. خیلی وقت ها اتفاقات خوب رو ندیده می گیریم. اما نباید اینطور باشه، باید از اونا آخر لذت رو برده و قدردانشان باشیم. این سوال کمک می کنه، مثبت، خوشحال و قدرشناس باشیم.

  1. چه کاری رو می تونستم بهتر انجام دهم؟

از تجربیات امروزتان چه درسی می تونید بگیرین؟ چه اشتباهی مرتکب شدید که باید در آینده ازش جلوگیری کنین؟ چیجوری می تونستید یه موقعیت گفتگو رو بهتر انجام بدین؟ به راه هایی فکر کنین که این مسئله رو در آینده بهتر کرد.

  1. مهمترین کاری که فردا باید انجام دهم چیه؟

کدوم کاره که به تنهایی اهمیت زیادی داره و فرق زیادی در روز من بوجود میاره؟ اگه برنامه روزانه دارین، مطمئناً این کار باید در اون نوشته شده باشه–و شایدً در راس اون لیست. به این فکر کنین که چیجوری اول صبح اون کار رو کلکشو بکنین. این سوال کمکتون می کُند روی کارای مهم روزانه خود متمرکز شید.

  1. چیکار جدیدی رو فردا می توانم امتحان کنم؟

زندگی سفری اکتشافیه. در هر سنی هم که باشیم، باید هر روز یه کار جدید رو امتحان کنیم. فردا چه تجربه جدیدی می تونید داشته باشین؟

  1. مهمترین فردی که در زندگی من هست کیست و چه کاری واسه اون انجام می دهم؟

روی کسی که دوست دارین—همسرتون، بچتون، والدین یا هرکی دیگه—متمرکز شید. به اونا گفته اید یا نشون داده اید که چقدر براتون اهمیت دارن؟ فردا چه کاری می تونید واسه کمک کردن، خوشحال کردن و یا غافلگیر کردن اونا انجام بدین؟ ما خیلی وقت ها اونقدر مشغول می شیم که عزیزانمون رو فراموش می کنیم. این سوال باعث می شه دوباره به اونا بپردازید.

همین. ۵ سوال ساده اما مهم که می تونه کمکتون کنه زندگیتون رو بهتر کنین. تلاش کنین هر شب قبل از خواب این سوالات رو از خودتون سوال کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

مردمون