شبکه «العربیه»؛ مخالفت با سریال مختار و دفاع از قاتلان امام حسین علیه السلام

به دنبال ادامه مواضع دشمنانه شبکه العربیه – پخش دبی- در اخبار سیاسی، فرهنگی و حتی هنری، سینمایی و تلویزیونی خود علیه مذهب تشیع، این شبکه اینبار در یکی از برنامه های خود مبادرت به دفاع از قاتلان امام حسین علیه السلام کرد.

اختصاصی؛ به گزارش صدای شیعه شبکه العربیه تازگیا بنای دشمنی با سریال ایرونی مختارنامه رو گذاشته. سریالی که میلیونها نفر در جهان عرب اون رو دنبال می کنن و در ارائه صحنه های هنری قشنگتر از حوادث تاریخی و حقیقی زندگینامه فرمانده و انقلابی بزرگ عرب، مختار بن عبیده ثقفی موفق بوده.

این شبکه در گزارش بخش شبانگاهی اخبار خود درباره سریال مختار، این سریال رو توهین به چهره های برجسته اهل سنت اعلام کرد! و به نقل از یکی از سایتهای مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: این سریال تاریخی با سخنان آیت الله خامنه ای که تازگیا طی بیانیه ای اسائه به چهره های دینی سنی رو حرام کرده، مخالفت داره.

در همین رابطه، شبکه ماهواره ای-عراقی الانوار۲، دشمنی العربیه با سریال مختار رو مورد انتقاد شدید قرار داد و این سریال رو تصویرگر اسلام اموی دونست؛ اسلامی که یزید بن معاویه در اون با اسلام اصیل محمدی جنگید.

الانوار در ادامه اضافه کرد: موضع شبکه العربیه در قبال سریال مختار، یکی از مواضع تکراری اوناس؛ مواضعی که تلاش می کنن بوسیله اونا از حکام ظالم مسلمون و آدمایی -از جمله حکام سعودی- دفاع کنن که طبق دیدگاه وهابیها، والیان امر جهان اسلام هستن. و دلیل استناد شبکه العربیه به دیدگاه وهابیت در وقایع تاریخی وسیاسی رو وابستگی این شبکه، به نظام سعودی بیان کرد و اضافه کرد: این موضوع خوب اتخاذ مواضع ضد شیعی و ضد مذاهب اسلامی، ضد احزاب و ضد تجمعات دینی مخالف با اندیشه وهابیت و نظام سعودی رو از طرف این شبکه تفسیر کرده و توضیح میده.

این ساختار ایدئولوژیک وهابیته که شبکه العربیه رو واداشته تا موضعی در پیش بگیره که دست به تایید علمای وهابیت و نقطه نظرات دشمنانه اونا نسبت به شیعه، و نسبت به هر سریالی بزنه که گذشتگان وهابیت، از جمله حاکمان اموی رو رسوا می کنه؛ حاکمانی که بر خلاف ارتکاب فسق و فجور و قتل از نظر وهابیت آدمایی صالح به حساب میان. درست مثل موضع فعلی العربیه در دشمنی با سریال مختار که فرماندهان سپاه اموی رو رسوا می کنه. اونا که امام حسین علیه السلام و اهل بیت رسول خدا رو در کربلا به شهادت رساندند.

شبکه الانوار ۲ در جواب این حرف شبکه العربیه که: «قاتلان امام حسین چهره های دینی سنی رو به تصویر میکشن» گفت: قاتلان امام حسین علیه السلام نشون دهنده اهل سنت –نه از نزدیک و نه از دور- نیستن بلکه اونا تنها حکام اموی ای رو به تصویر میکشن که چهره اسلام رو خراب کردن و دلیل دشمنی شبکه العربیه با این سریال موفق تاریخی، موضع مقامات سعودیه که در این زمان نماد سیاست بنی امیه در خراب کردن چهره اسلام و جنگ با همه فعالیتای هنری یا کتابای تاریخی، قدیمی و جدید بوده و جرم دست داشتن امویها و مخصوصا یزید بن معاویه رو در قتل امام حسین علیه السلام رسوا می کنن.

 

جمع آوری: آلامتو