منابع تحقیق با موضوع انواع خدمات ارزش افزوده و خدمات ارزش افزوده


Widget not in any sidebars

انعطاف در تعرفه براي هماهنگي با نياز مشتري و ارائه ي تعرفه بدون هزينه جابه جايي و شارژ بدون تاريخ مصرف
ايجاد نخستين پورتال ، عرضه محصولات الکنرونيکي ويژه ي تلفن همراه به عنوان اولين تجربه تجارت همراه در کشور.
ايجاد اولين مرکز تماس مشترکين در ايران و مراکز تماس منطقه اي با گويش هاي محلي.
توسعه همکاري با بانک ها در راستاي توسعه خدمات بانکداري همراه.
راه اندازي نزديک به سه ميليون نقطه فروش در سراسر کشور.
افزايش تعداد مرکز خدمات مشترکين در ايران
برقراري رومينگ بين الملل براي سيم کارت هاي اعتباري و فراهم سازي امکان رومينگ بين الملل ديتا
3-11-2-محصولات و خدمات تلفن همراه شرکت ايرانسل:
1-3-11-2-سيم کارت ها:
سيم کارت دوقلو: ايرانسل اين امکان را فراهم نموده است که سيم کارت اصلي و هديه را در يک بسته و به صورت همزمان ( با نام سيم کارت دوقلو ) ، مشتريان دريافت نمايند.
ميکروسيم: نسل پيشرفته سيم کارت هاي ايرانسل که براي ابزارها و گوشي ها ي هوشمند طراحي شده است.
نانوسيم: اين نوع سيم کارت ، 40 درصد کوچکتر از ميکروسيم بوده و داراي ابعاد 12،3 ميلي متر ( طول ) در 8،8 ميلي متر ( عرض) و با ضخامت 0،67 ميلي متر است و براي جديد ترين و پيشرفته ترين گوشي ها و ابزارهاي هوشمند موجود تا به حال طراحي شده است .
2-3-11-2-انواع خدمات ارزش افزوده:
در حالت کلي ، دو طبقه بندي کلي را مي توان براي خدمات ارزش افزوده قائل شد، دسته اول ، خدمات ارزش افزوده اي هستند که قائم به ذات نبوده و قابليت جديدي را به خدمات فعلي اضافه مي کنند مثل سرويس کنترل کننده مديريت مکالمه که هدف آن امکان مديريت خدمات مکالمه ي صوتي کاربر است ،به قسمتي که کاربر بتواند پاسخگويييک مکالمه را به شرايط خاص زماني و مکاني وابسته نمايد ، بدين معني که در زمان هاي خاص و مکان هاي خاص ، دسته بندي مخصوصي از مکالمات به مقصد وي ارسال شود ( مثلا در ايام تعطيل يا سفر خارج از کشور ، اولويت هايي را براي مکالمات قابل دريافت و پاسخ قائل شده و فقط دسته ي خاصي از اين مکالمات قابل رسيدن به وي باشد ) .
دسته دوم خدمات ارزش افزوده ، خدماتي هستند که قائم به ذات بوده و بدون وابستگي به يک سرويس پايه ديگر ( مثلا صحبت ) قابل ارائه باشد . براي مثال ، اگر چه اسمس جزء خدمات پيام رساني است ولي استقلال آن از سرويس صحبت آشکار است .
سرويس پيامک شناخته ترين ، سرويس ارزش افزوده براي ايرانيان است و عليرغم گسترش خدمات ارزش افزوده در جهان ، اين سرويس هنوزهم محبوب ترين و شناخته ترين سرويس ارزش افزوده است . درکنار اين سرويس هم ، مي توان به دو سرويس پيام هاي چند رسانه اي و اينترنت همراه نيز اشاره کرد که اولي براي تبادل پيام هاي چند رسانه اي و دومي براي دسترسي به اينترنت از طريق تلفن همراه مورد استفاده قرار مي گيرد . اما خدمات ارزش افزوده محدود به اين چند مورد نبوده و تنوع آنها در جهان امروز بسيار زياد است . ( کنفرانس خدمات ارزش افزوده ، مرکز همایش بین المللی صداوسیما ، 1390)
از جمله اين خدمات که توسط اکثر اپراتورهاي بزرگ دنيا ارائه مي شوند ، عبارتند از:
خدمات تجارت همراه شامل:
خدمات پرداخت با تلفن همراه
خدمات بانکداري همراه
خدمات تبليغات همراه
امروزه ، تعداد کساني که تلفن همراه دارند بيش از کساني است که رايانه شخصي دارند اين نکته به همراه خصوصيت شخصي بودن تلفن همراه آن را تبديل به يک وسيله جهاني براي خريد و فروش کالا و خدمات ، انجام عمليات بانکي و تبليغات کرده است . ( کنفرانس خدمات ارزش افزوده ، مرکز همایش بین المللی صداوسیما ، 1390)
خدمات پرداخت با تلفن همراه:
اين سرويس امکان انجام تراکنش هاي مالي و پرداخت وجه براي دريافت کالا يا خدمات را فراهم مي کند.