نسخه صندوقدار مرسدس بنز A کلاس رسما معرفی شد؛ سدانی کوچک با ایرودینامیکی استثنایی

اردیبهشت ماه گذشته و در نمایشگاه خودروی پکن بود که مرسدس بنز از نسخه سدان A کلاس با فاصله اساسی طولانی (Long-Wheelbase) رونمایی کرد. این نسخه مخصوص بازار چین پیشرفته و فقط در این کشور به فروش می رسه.

پس از رونمایی این نسخه از A کلاس، معرفی نسخه صندوقدار با فاصله اساسی استاندارد یه اتفاق به طور کامل قابل پیش بینی بود. این آخرسر اتفاق افتاد و اشتوتگارتیا از سدان استاندارد A کلاس هم پرده ورداری کردن.

طبق انتظار از دید طراحی سدان A کلاس شباهتای زیادی با نسخه هاچ بک داره. البته این وسط میشه شباهتایی رو با مدل CLA هم پیدا کرد. هر چند در مقایسه با CLA طول بدنه سدان A کلاس کمتره، اما عوضش فاصله اساسی اون کمی بیشتر بوده و از فضای داخلی جادارتری استفاده میکرد.

در داخل کابین صفحه نمایش بزرگ مربوط به سیستم اینفوتینمنت اختصاصی مرسدس بنز موسوم به MBUX و نشون دهنده دیجیتال پشت فرمون بسیار جلب توجه کننده هستن. این نمایشگرهای لمسی عریض رزولوشن بالایی داشته و از واقعیت اضافه پشتیبانی می کنن. به گفته مرسدس این نمایشگرها پیشرفته ترین حساب می شن.

مشتریان سدان جدید ژرمنا می تونن از بین دو صفحه نمایش ۷ اینچی استاندارد و یا نمونه های دوقلوی ۱۰٫۲۵ اینچی سفارشی گزینه دلخواه خود رو انتخاب کنن. با پرداخت مبلغ اضافی و سفارش سیستم هداپ دیسپلی (نمایش اطلاعات روی شیشه) و کنترل صوتی هوشمند هم کابین A کلاس سدان پیشرفته تر می شه.

اونطور که اعلام شده جدیدترین سدان مرسدس بنز اول در دو نسخه A220 و A220 4Matic به فروش می رسه. نیروبخش هر دو مدل یه موتور ۲ لیتری توربوشارژه که می تونه ۱۸۸ اسب بخار قدرت و ۲۹۹ نیوتن متر گشتاور تولید کنه. بد نیس اشاره کنیم هاچ بک A کلاس در پایین ترین تریم ۱۶۱ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور داره.

در مدلای یاد شده، وظیفه انتقال قدرت رو دوش یه گیربکس هفت سرعته دو کلاچه گذاشته شده. خریداران این مدلا می تونن از بین رینگای ۱۷ الی ۱۹ اینچی نمونه دلخواه خود رو سفارش بدن.

 

سدان A کلاس از سیستما و لوازم ایمنی زیادی هم استفاده میکرد. سیستم Intelligent Drive یکی از این موارده که از پرچمدار اشتوتگارتیا یعنی S کلاس به امانت گرفته شده؛ با تکیه بر این سیستم سدان کوچیک مرسدس بنز در بعضی شرایط مشخص می تونین به شکل خودکار طی راه کنه.

به لطف دوربینا و سیستمای راداری بهتر شده، سدان A کلاس توانایی اسکن و مشاهده راه پیش رو تا ۵۰۰ متر رو داره. با سفارش سیستمای ترمز اضطراری خودکار و حفظ خودرو در بین خطوط، سرعت A کلاس سدان هنگام رسیدن به پیچ، تقاطع و میدون بطور خودکار تغییر پیدا میکنه.

براساس برنامه ریزیای انجام شده، مرسدس A کلاس سدان اواخر امسال راهی نمایندگیای فروش می شه. انتظار میره کمی بعد تماشاگر معرفی نسخه مهیج تر AMG A35 که حالا در حال گذروندن تستای مختلفه، باشیم. آدمایی هم که به مدل جذاب و داغ A45 علاقه مند باشن، باید کمی بیشتر منتظر بمونن.

نگفته نمونه همونطور که قبلا به اطلاعتان رسوندیم، مرسدس بنز A کلاس سدان عنوان ایرودینامیک ترین خودروی تولید انبوه جهان رو به یدک میکشه.