ژانویه 17, 2021

پایان نامه کارشناسی ارشد، سکوت سازمانی


Widget not in any sidebars

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  ارتباط بین جو سکوت سازمانی ادراک شده و توجه شغلی با در نظر داشتن میانجی¬گری رفتار سکوت درکارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان

تکه ای از متن پایان نامه :

شرایط کاری: هر چه شرایط کاری مطلوب­تر باشد باعث رضایت شغلی می­گردد زیرا که در شرایط کاری مطلوب، آرامش فیزیکی و روانی بهتری برای فرد فراهم می­گردد.

  • ماهیت کار: کار بخودی خود تأثیر مهمی در تعیین سطح رضایت شغلی دارد. محتوای شغل دارای دو جنبه می باشد: یکی محدوده شغل می باشد که شامل میزان مسئولیت، اقدامات کاری و بازخور می باشد. هر چه عوامل وسیع­تر باشد باعث افزایش حیطه شغلی می­گردد که آن نیز به نوبه خود رضایت شغلی را فراهم می­آورد. دومین جنبه عبارت می باشد از تنوع کاری. تحقیقات نشان می­دهد که تنوع کاری متوسط مؤثرتر می باشد. تنوع وسیع­تر باعث ابهام و استرس می­گردد و از طرف دیگر تنوع کم نیز باعث یکنواختی و خستگی می­گردد که نهایتاً منجر به عدم رضایت شغلی می­گردد. ابهام در تأثیر و تضاد در تأثیر همواره از سوی کارکنان مورد اجتناب قرار گرفته می باشد. زیرا اگر کارکنان کاری که انجام می­دهند و انتظاری که از آن ها می­رود را نشناسند، موجبات ناخشنودی آن­ها فراهم می­گردد(Howard & dong, 2010, p.388).

 

  • شرایط مساعد کار: مردم دوست دارند در یک محیط تمیز و آراسته کار کنند. هر قدر محیط کار جالب و خوشایند باشد، بازده کار بیش­تر خواهد گردید.
  • فرصت پیشرفت: عامل مؤثر دیگر در رضایت شغلی این می باشد که هر کارمند یا کارگر اطمینان داشته باشد که فرصت پیشرفت همیشه برایش هست و او می‌تواند با ایجاد شرایط لازم و روشن در خود از قبیل مهارت بیش­تر به درجات بالا ارتقاء یابد و از حقوق و پاداش زیاد بهره‌مند باشد.
  • روابط شخصی: مردم علاقمندند با افرادی کار کنند که میان ایشان محبت متقابل حکم­فرماست. هر کارگر یا کارمند علاقمند می باشد که همکارانش دوستان مهربان او باشند و نیز مورد محبت مدیرش قرار بگیرد و همواره نظر او را درمورد خودش بداند. هم­چنین، مدیر به پیشرفت کارمند یا کارگرش توجه کند و حتی این توجه خود را به او بگوید.

هماهنگی با استعداد شخص: شخص وقتی از کارش لذت خواهد برد و راضی خواهد گردید که با استعدادهای بدنی و عقلی وی متناسب باشد. در صورتی که کار از لحاظ استعداد ذهنی لازم در حد افراد عادی باشد، اگر شخص هوشمند یا تیزهوش را به آن کار بگمارند به زودی احساس ملالت و