دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   بررسي تأثير خصوصي سازي صنعت بيمه بر ساختار دارايي و سرمايه گذاري شرکت هاي بيمه

تکه ای از متن پایان نامه :

 

فرآيند خصوصي سازي صنعت بيمه برآنيم تا در اين فصل به ادبيات خصوصي سازي با ديدگاه صنعت بيمه بپردازيم. مرحله اول اين فصل تعريف خصوصي سازي در صنعت بيمه می باشد كه اين مهم را از ديد اقتصاددانان بررسي مي نماييم و بطور اختصار به بررسي نظر مكاتب عمده مورد خصوصي سازي مانند مكتب كلاسيك و مكتب افزايشي مكتب كيفري و نئوكلاسيك و پول گرايان و ساختار گرايان پرداخته شده می باشد .

 

2-2- قسمت اول : پیشینه پژوهش در جهان

2-2-1- تاریخی

پل رومر (1993) معتقد می باشد که اهمیت بحث خصوصی سازی در انتقال دانش عملی می باشد که تنها از طریق مشارکت موسسات بیمه ای پیشرفته با موسسات بیمه داخلی می باشد که صورت واقعیت به خود می گیرد . موسسات بزرگ خارجی معمولاً یا به لحاظ مقررات قانونی امکان همکاری نزدیک با موسسات دولتی را ندارند و یا اینکه اصولاً تمایلی به خطر رعايت مي كردند در آن زمان تجار چيني كالاهاي خود را به وسيله چندين كشتي روانه مقصد مي كردند تا چنانكه يكي از كشتيها غرق گردید كليه كالاهاي از بين نرفته و قسمتي از آن سالم به مقصد برسد امروزه اين اقدام (توزيع خطر) نام دارد و يكي از اصولي می باشد كه در انتخاب خطر مراعات مي گردد اما شواهدي هست كه قبل از بيمه دريايي بيشتر جهت ياري رساندن به زيان ديدگان حوادث دست به اعمالي مي زدند كه امروزه آن را (روح تعاون و مساعدت) حاكم بر بيمه مي‌ناميم.

 

اولين اشاره اي كه در متون قديم به مداخله به نفع زيان ديده از يك حادثه ناخوشايند شده می باشد به 4500 سال قبل از ميلاد بر مي گردد كه سنگتراشان حوزه سفلاي مصر بين خود صندوقي دائر كرده بودند كه به آنها اجازه مي داد هنگام

دسته بندی : پایان نامه حقوق