نوامبر 27, 2020

منبع مقاله درباره کارشناسی ارشد، فرهنگ و جامعه


Widget not in any sidebars

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  رسالت مطبوعات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران و تطبیق آن با فقه شیعه

تکه ای از متن پایان نامه :

دیگر متفاوت و متغیر باشد. از این‌رو تدوین اصول کلی اخلاق رسانه‌ای به سادگی تدوین قواعد کلی حقوق رسانه‌ها نیست و در هر فرهنگ و جامعه‌ای، تعاریف و محدوده‌های خاص خود را دارد.

در دایره‌المعارف بین‌المللی ارتباطات، اخلاق رسانه‌ای زیرمجموعه‌ای از اخلاق عملی و یا حرفه‌ای دانسته شده که از ترکیب توصیف و تئوری تشکیل شده می باشد. در این دایره‌المعارف آمده می باشد: اخلاق رسانه‌ای شاخه‌ای جدید اما مهم از اخلاق حرفه‌ای می باشد … در قضاوت‌های معنوی سطوح تصمیم‌گیرنده در رسانه‌ها، اخلاق رسانه‌ای از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می باشد.[1] اسلام به عنوان دین خاتم و منطبق با فطرت همه آدمیان، همه اصول اخلاقی یاد شده را مورد تاکید و تصریح قرار داده و آیات قرآن و احادیث و سیره رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار علیهم‌السلام همگی مالامال از رهنمودهایی می باشد که می‌تواند اصول حرفه‌ای رسانه‌ای اسلامی شمرده گردد.

 

 

سرپرستي حكومت اين امت بدست اين بي خردان و نابكاران افتد، بين المال به غارت برند، آزادي بندگان خدا را سلب كنند و آن‌ها را برده خويش سازند[2]».

آزادي عقيده و بيان در عصر كنوني در مجامع جهاني و همایش‌های بین‌المللی پيوسته مورد تاكيد قرار گرفته و اين مهم در قوانين اساسي همه كشورها پاس داشته شده می باشد. در ماده 11 اعلاميه جهاني حقوق بشر آمده می باشد: «هر كس حق دارد از آزادي فكر، وجدان و مذهب بهره مند گردد. اين حق متضمن آزادي تغيير مذهب يا عقيده و متضمن آزادي اظهار عقيده و ايمان می‌باشد». ماده 19 همين اعلاميه تاكيد[1] – ر.ک دایره‌المعارف بین‌المللی ارتباطات، مدخل اخلاق رسانه، انجمن بین­المللی ارتباطات، نشر بلک ول، 2008

نوشته ای دیگر :
تحقیق درموردعوامل مؤثر بر تعهد سازمانی، کارشناسی ارشد

[2] – امام علی (ع)، نهج البلاغه، خطبه 131

 رسالت مطبوعات در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران و تطبیق آن با فقه شیعه