دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  ارتباط بین جو سکوت سازمانی ادراک شده و توجه شغلی با در نظر داشتن میانجی¬گری رفتار سکوت درکارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان

تکه ای از متن پایان نامه :

  • خستگی و سرانجام نفرت خواهد نمود و شخصی که از لحاظ سطح هوش در درجات پایین می باشد نیز نخواهد توانست از عهده آن کار برآید و از رضایت شغلی لازم محروم خواهد گردید.
  • هماهنگی با رغبت: فرد از انجام کاری که دوست دارد لذت می‌برد و موفقیت بیش­تری به دست می‌آورد. البته ممکن می باشد شخص آغاز کاری را که مورد علاقه‌اش نیست به ناچار به عهده بگیرد اما به تدریج در اثر کسب مهارت و احساس موفقیت، احتمال زیاد هست که نسبت به آن شغل رغبت پیدا کند.
  • مهارت: مهارت در یک حرفه نیز در تأمین رضایت شغلی بسیار مؤثر می باشد و اگر گروهی از معلمان از شغل معلمی ناراضی هستند غالباً به علت ضعف مهارت ایشان می باشد زیرا چنان‌که بایستی و شاید با فنون و روش‌های خاص این شغل آشنا نشده‌اند.
  • خستگی: همه مردم مدتی بعد از انجام کار احساس خستگی می‌کنند و این خستگی بر بازده شخص اثر می‌گذارد از این­رو بایستی در هر کار مسأله خستگی و تأثیر آن را در شخص و کارش در نظر گرفت. به علاوه‌ها شرایط و خصایص محیطی کار و وسایل آن نیز در فردی که آن کار را انجام می‌دهد مؤثرند. مثلاً روشنایی زیاد یا ضعف نور باعث خستگی شخص می‌گردد. اتاق یا ساختمان کثیف نیز نفرت کارمند را برمی مقیاس­های درجه­بندی گزارش شخصی. ابزار اندازه­گیری معمول برای رضایت شغلی، مقیاس­های درجه­بندی گزارش شخصی می باشد و طرح پژوهشی معمول در این زمینه، مانند طرح­های همبستگی می باشد که در آن رضامندی را با پیشینه­ها یا پیامدهای فرضیه­ای مقایسه می­کنند. لاک[1] نتیجه­گیری نمود که پژوهشگران بیش­تر بر مقیاس های درجه­بندی و طرح­های همبستگی تکیه می­کنند تا بر بهره گیری از رویکردهای قوی­تر و متنوع­تر. شاید دقیق­ترین و رایج­ترین ابزار اندازه­گیری ساخته شده، «شاخص توصیفی شغلی ( JDI ) [2]باشد که در دانشگاه کرنل تدوین شده می باشد. در این شاخص، پاسخ­دهندگان در زیر چند عبارت کوتاه یا وصفی، که هر یک از جنبه­های پنج­گانه موقعیت کاری را توضیح می­دهد، پاسخ بلی یا خیر می­دهند (عرب‏دراسله؛ 13:1393).
دسته بندی : پایان نامه حقوق