پونیشا چیست؟ چطور در آن شروع به کار کنیم؟

پونیشا خودشو این جوری معرفی می کنه: پونیشا بازار کار واسه کارای فریلنسینگه. به کارایی که می تونید در خونه و به صورت آنلاین و از راه دور انجام بدین, فریلنسینگ گفته می شه. هم اینکه به فردی که یه حرفه و تخصص مثل عکاسی, نویسندگی, طراحی, برنامه نویسی, گرافیک, ترجمه داره و به صورت پروژه ای و آزاد واسه بقیه کار می کنه فریلنسر گفته می شه.

واسه آشنایی بیشتر با فریلنسر می تونین مطلب فریلنسر Freelancer یا آزادکار کیست؟چیجوری خود رو به عنوان فریلنسر معرفی کنیم؟ رو بخونین.

اگه شما پروژه ای دارین که فردی می تونه اون رو به شکل آنلاین انجام و تحویل دهد، می تونید روی پونیشا حساب کنین. هم اینکه اگه مهارتی دارین که می تونید از راه اون، پروژه ها رو سریع و با قیمت مناسب انجام بدین، ما واسه شما پروژه های زیادی داریم.

قیمت

ما از یه طرف واسه کارشناسان، برنامه نویسان، طراحان، مترجمان و در کل کلیه کارایی که ممکنه به شکل غیر حضوری انجام شه دفتر کاری جفت و جور کردیم تا بدون هیچ سختی ای بتونن مستقیم با کارفرما در رابطه باشن و از طرف دیگه کارفرمایان بدون نیاز به استخدام و با هزینه رقابتی پروژه خود رو در اختیار پیمانکاران قرار میدن واسه انتخاب بهترین پیمانکار وسایل متنوعی در اختیار کارفرمایانه و با امکان بیعانه پیش سایت خیال پیمانکار رو هم از پرداخت پایانی واسه پروژه ای که انجام میده راحت کردیم. اگه پیمانکاران تخصص کافی داشته باشن مهم نیس در کجای دنیا زندگی میکنن اونا می تونن خیلی راحت پروژه کارفرما رو به شکل غیر حضوری بکنن و مبلغ پروژه رو از راه سایت در حساب خود دریافت کنن.اگه می خواین واسه پروژه خود پیمانکار مناسب پیدا کنین یا از راه سیستم کسب درآمد، درآمد زیادی به دست بیارین در سایت پونیشا ثبت نام کنین. محیط کاربری امنی طراحی کردیم که بدون هیچ سختی ای می تونین پرداختای خود رو از راه بیعانه واسه پروژه انجام بدین و پس از اطمینان از انجام پروژه خود پرداخت پایانی رو انجام بدین. در پونیشا کارفرما و پیمانکار مستقیم با یه دیگه در رابطه هستن و پونیشا وسیله ایست که این رابطه رو سرعت و بهتر کنه.

سرفصل محتوا

  • پونیشا به افراد کارفرما چه کمکی میکنه؟
  • پونیشا به افراد پیمانکار چه کمکی میکنه؟ 
  • کسب در اومد متفاوت :
  • چیجوری در پونیشا شروع کنیم؟
  • سخن آخر

پونیشا به افراد کارفرما چه کمکی میکنه؟

شاید واسه شمام سوال پیش بیاد که پونیشا به شما چه کمکی می کنه ؟ پونیشا هم مانند بعضی تارنماای مشابه فقط مکانیه واسه معرفی تعدادی افراد متخصص در مورد مشخص و یا اینکه خیر ؟ جواب به طور کامل روشنه هدف از ایجاد پونیشا این نبوده که فقط تابلو اعلاناتی باشه واسه کاربران خیر  بلکه مدیران این تارنما با خلاقیتا و زحمات فراوون محیطی رو جفت و جور کردن تا پیمانکاران جور واجور از نقاط جور واجور در اون ثبت نام کنن و در مورد مهارتی خود به کارفرما خود سرویس دهی کنن خوب این موضوع به اینجا ختم نمی شه چون که پونیشا احترام گذاشتن به کاربر رو وظیفه خود می دونه و تموم تلاشش هم اینه که کاربران از فعالیت در این تارنما رضایت کامل داشته باشن به خاطر این ابزارای دیگری هم در این تارنما گذاشته شده تا کارفرمایان عزیز با خیال راحت تری به انتخاب پیمانکار خود بپردازند از جمله بخش امتیاز دهی ، پروژه های انجام شده قبلی  ، نظرات کارفرمایان قبلی و چندین ویژگی دیگه که خیال شما رو از هر نظر راحت و راحت میکنه.

خلاقیت

پونیشا به افراد پیمانکار چه کمکی میکنه؟ 

بله همونجوریکه در اول مقاله هم گفته شد خیلی از پیمانکاران به دنبال فرصت شغلی در مورد در رابطه به مهارت خود میگردنند تا از این راه به کسب در اومد بپردازند و از طرفی نیاز کارفرما رو هم برطرف کنن، پونیشا این فضا رو جفت و جور کرده تا پیمانکاران عزیز در اسرع وقت به خدمت رسانی و انجام پروژه مورد نظر بپردازند . اینجاس که دیگه وقت شما از بین نمی ره و از طرفی هم کارفرما خود رو می شناسین و میدونید که اون از شما چه می خواد .

می تونین خیلی راحت تموم  کارتون رو شروع کنین و البته این که اگه در انجام پروژهایتان موفق باشین حتما فرصتای شغلی بیش تری براتون ایجاد می شه و در بین کارفرمایان بیشتر شناخته میشین پس تلاش کنین  پروژه ها رو با دقت و به موقع تحویل بدید تا پس از اجرای پروژه رتبه بالایی دریافت کنین.

کسب در اومد متفاوت :

علاوه بر اینکه شما می تونین با انجام پروژه ها درآمد به دست بیارین می تونین با به کار گیری روشای زیر هم به کسب در اومد بپردازید . این قسمت واسه اون دسته از آدمایی که دارای وبلاگ یا سایت یا کلا روشی واسه معرفی پونیشا دارن طراحی شده. در این روش کسب در اومد بسیار متنوعه و بازم خیلی راحت شدنیه.

از جمله این روش ها میشه به روش تبلیغات به وسیله لینک، بنر، خوراک در وبلاگ، سایت و شبکه های اجتماعی اشاره کرد که هزینه حاصل از اونا بدون هیچ کم و کثری به حساب شما واریز می شه.

البته باحال تر از اینا میشه به روش زیر اشاره کرد :

۸۰%  مبلغ سود پروژه تموم آدمایی که شما از راه لینک منحصر بفرد خود معرفی می کنین پس از ثبت نام به نام شما ثبت می شن و هر زمان پونیشا از واسه کارکرد اونا (کارفرما یا پیمانکار) درآمد به دست بیاره شما ۸۰% مبلغ سود پروژه رو دریافت می کنین.

اینم یکی از ویژگیای باحال پونیشا هست که تموم تلاشش رو میکنه تا کاربران درآمد بیش تری به دست بیارن.

چیجوری در پونیشا شروع کنیم؟

۱- مهارت خود رو زیاد کنین. مهم تر از همه چیز مهارت در کاریه که انجام می دید. اگه شما برنامه نویس، طراح یا مترجم هستین یا مهارت هر کار دیگری رو دارین که درخواست واسه انجام اون زیاده، باید مهارت خود رو در اون تخصص همیشه بالا ببرین، خود رو به روز نگه دارین و همیشه مطالب جدید رو بخونین.

۲- تمرکز داشته باشین. یعنی تصمیم بگیرین چه کاری می خواین انجام بدین. ممکنه شمام طراحی گرافیک، هم طراحی سایت و هم سئو انجام بدین. اما بهتره تمرکز خود رو روی یه کار بذارین و تلاش کنین تو یه مهارت، بهترین باشین. کسی که همه کار انجام می ده در هیچ کاری تخصص نداره.

پس در انتخاب مهارت دقت کنین و فقط مهارتایی که می خواین پروژه دریافت کنین رو انتخاب کنین. انتخاب ۳۰ – ۴۰ مهارت به چشم کارفرما، شما رو حرفه ای نشون نمیده.

۳- نمونه کار خوب داشته باشین. تعداد نمونه کارای شما مهم نیس بلکه کیفیت اونا مهمه. اگه شما تعداد زیادی نمونه کار ثبت کنین که هیچ کدوم کیفیت خوبی نداشته باشن، شما رو حرفه ای نشون نمیده اما اگه فقط یه نمونه کار مربوط به مهارت خود داشته باشین که به درستی انجام شده و عالی درباره اون توضیح داده باشین، واسه کارفرمایان کافیه تا شما رو انتخاب کنن.

۴- نترسین. خیلی از فریلنسرهای تازه کار حجم پیشنهادات روی پروژه ها رو می بینن و نگران می شن و فکر می کنن هیچ شانسی واسه برنده شدن پروژه ندارن.

خیلی از پیشنهاداتی که واسه کارفرمایان ثبت میشه مورد قبول کارفرما نیس. چون فریلنسرها وقت کافی واسه خوندن پروژه کارفرما نمی ذارن، کار مربوط به اون پروژه رو انجام نداده ان، قیمت اونا یا خیلی بالاست یا خیلی پایین، کار حرفه ای انجام نداده ان و هزاران مشکل دیگه.

۵- متن پروژه رو با دقت بخونین. همه کارفرمایان یه مشکلی دارن که دنبال یه نفر هستن که مشکل رو واسه اونا حل کنه. اگه شخصی رو پیدا کنن که مشکل اونا رو به درستی فهمیده باشه، راحت تر با ایشون رابطه برقرار می کنن.

مشکلی

۶- سوال کنین. تا وقتی که کارفرما صحبت رو با شما باز نکنه نمی تونین واسه ایشون پیام بفرستید. اگه نیاز به اطلاعات بیشتر دارین از کارفرما سوال کنین. خودتون رو جای کارفرما بذارین و تلاش کنین با ایشون همدردی کنین.

۷- خوش قول باشین. به موقع به پیاما جواب بدید. در زمان مقرر کار یا گزارش کار رو تحویل بدید. این کار به اعتبار شما اضافه می کنه و مطمئن باشین رتبه و نظر خوبی دریافت می کنین که به دریافت پروژه های بعدی شما کمک می کنه.

۸- قیمت مناسب ارائه کنین. واسه دریافت پروژه قیمت پایین ثبت نکنین. رقابت با دیگه فریلنسرها بر سر قیمت به شما آسیب میرسونه. اگه خوب پروژه رو فهمیده باشین، می تونین براورد کنین چه مقدار از شما زمان میگیره و پس می تونین قیمت رو مشخص کنین. تلاش کنین به کارفرما درباره قیمت خود توضیح بدید. کارفرمایان همه میدونن قیمت کم، کیفیت بالایی به همراه نخواد داشت.

هیچکدام از فریلنسرهای موفق در پونیشا با قیمت کم کار نمی کنن.

۹- مرامنامه پونیشا رو بخونین. رعایت نکردن قوانین ممکنه منتهی به بسته شدن حساب کاربری شما شه و همه اعتباری که واسه اون زحمت کشیده اید از بین بره.

۱۰- با هر کارفرمایی کار نکنین. بعضی وقتا هرچقدر زحمت بکشین و تلاش کنین، مورد قبول بعضی کارفرمایان نیستین. خیلی راحت در گفتگوی اولیه می تونین تشخیص بدید می تونین با کارفرما کار کنین یا خیر.

۱۱- خیلی زود دلسرد نشید. موفقیت در هر کاری نیاز به زمان و تمرین داره. از شکستای خود درس بگیرین و دوباره امتحان کنین.

سخن آخر

پونیشا یه ایده باحال و جذابه و به کاربرانش کمک میکنه تا در اسرع وقت به هدف خود برسن. موسسان اون با این ایده یه کار و کاسبی جذاب رو راه اندازی کردن.

شرایطی در این تارنما جفت و جور شده تا هم کارفرمایان  و هم پیمانکاران هر دو به رفع نیازای خود بپردازند. با در نظر گرفتن اینکه پونیشا مدت کمیه که وارد دنیای مجازی شده اما بیشتر از دو هزار و پانصد پیمانکار داره و این یعنی اندازه علاقه مندی کاربران به پونیشا و هم اینکه بازده مناسب این تارنما روی مخاطبانش.

خوب دیگه چه از این بهتر هم سود می کنین و هم کارتون سریع تر و بهتر راه میفته و این دقیقا چیزیه که مدیران پونیشا واسه شما می خوان و تموم تلاششون راه هم واسه تحقق هرچه بیشتر اون می کنن و تو یه کلام میشه گفت : رضایت کاربران .

منبع: پونیشا – ویرگول – انگار آی تی