سم زدایی کامل بدن چیست؟ دانستنی های سم زدایی

detox

اگه تازگیا ترک سیگار رو تجربه کردین پس حتماً گوشه ای از خواص سم زدایی رو تجربه کردین چراکه بعد از همون روز اول ترک سیگار ، بدن واکنشایی واسه حذف مواد سمی سیگار نشون می ده که میشه اونو سم زدایی نامید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ سم زدایی سال هاست به عنوان یکی از اصلی ترین سیستمای سلامتی شناخته شده. اما واسه سم زدایی به جز نوشیدنیای پاکسازی روشای به درد بخور دیگری هم هست. در ادامه مطلب به شما می گم که سم زدایی چیه و چیجوری میشه اونو در خونه انجام داد.

سم زدایی فقط واسه مقابله با اعتیاد نیس

بیشتر مردم سم زدایی رو به الکل، مواد مخدر و هر چیز اعتیاد بیاری ربط میدن و هم اینکه اونو یکی از راه های کاهش وزن می دونن. اما در واقع هدف سم زدایی حذف اثرات منفی محیط مثل: مواد شیمیایی صنعتی، سموم حشرات، افزودنیای موجود در غذاها، دود ثانویه، آلودگی و فلزات سنگین بر بدنه. امروزه مردم با هدف قرار دادن کلیه و روده سم زدایی داخلی انجام میدن.

سم زدایی روشی کامل واسه درمان و پالایش ذهن و جسمه

سم زدایی روشی گسترده س که میشه به روشای جور واجور در برنامه های سلامتی اونو استفاده کرد. بعضی از فواید سم زدایی شامل: هدف قرار دادن سردردها و کمردردهای بی دلیل، مقابله با از دست دادن حافظه، تقویت بدن در مقابل واکنشای آلرژیک و بیرون روندن مواد شیمیایی مضر و خطرناک از بدنه.

یکی دیگه از فواید سلامتی سم زدایی خون، کلیه و کبد است که هیچ رژیمی نمی تونه داشته باشه. وقتی سیستم ایمنی بدن تحریک می شه، سیستم هورمونی هم تقویت می شه و تعلق بدن شکر، کافئین، نیکوتین و الکل رو کم می کنه.

سم زدایی کوتاه مدت معروف تره اما موفقیت کمتری داره

برنامه سم زدایی کوتاه مدت می تونه شامل آب درمانی ۲۴ ساعته، درمان با شلاتور (سم زدایی واسه نابود کردن فلزهای سنگین)، پاکسازی روده بزرگ، پاکسازی پوست و تزریق داخل وریدیه.

دنبال کردن این برنامه های سم زدایی غلطه چون لازمه اونا حذف بعضی از مواد مغذی کلیدیه. هیچوقت نباید بدن رو از پروتئین، فیبر یا هر نوع ماده مغذی دیگری محروم کرد.

ایجاد عادتای سالم در طول زمان بهترین روش سم زداییه

بهترین انتخاب می تونه سم زدایی دراز مدت باشه که به جای دوری از گروه های غذایی خاص، حذف کربوهیدرات و یا شیرین کننده ها روی عادتای سالم تمرکز می کنه. سبک زندگی سالم از مجموعه عادتای سالم بوجو میاد و اخت گرفتن با عادتای جدید هم زمان می بره. اگه یهو تغییراتی بسازین که نمی تونین اونو تحمل کنین پس مطمئنا با شکست مواجه میشین.

خوردن میوه ها، سبزیجات و آب میوه و مصرف ویتامینا و مکملا سیستم ایمنی بدن رو تقویت و تنظیم می کنه. و در کنار اون ورزش و مدیتیشن هم استرس و سطح انرژی بدن رو تنظیم می کنه. هومیوپاتی و طب سوزنی بهترین روش ها واسه نابود کردن اضطراب و استرس هستن.

باید قبل از شروع سم زدایی در خونه با دکتر مشورت کرد

کسائی که میخوان یه برنامه سم زدایی جدی بکنن باید قبل از اون با دکتر مشورت کنن تا به ریشه مشکلاتشون پی ببرن و با سم زدایی به یافته های بهتری برسن. برنامه های روزانه سم زدایی که در زیر به اونا اشاره می کنم واسه شروع خوب هستن اما تاثیر دراز مدت ندارن.

حموم نمک اپسوم یکی از بهترین روشای سم زدایی

این روش یکی از روشای محبوب هنرمندان و بازیگرانه. نمک سموم رو از بدن می زداید و وقتی با آب مخلوط می شه روده بزرگ رو پاکسازی می کنه.

پاکسازی با آبمیوه می تونه به تغذیه کمک کنه اما نباید تنها چیزی باشه که مصرف می کنین.

پاکسازی با آبمیوه مثل اضافه کردن لیمو به آب. اسید سیتریک لیمو با نفوذ و شکستن ملکولای چربی به سیستم گوارشی کمک می کنه و علاوه بر اون سطح ویتامین C بدن رو زیاد می کنه. نگفته نمونه که این روش سم زدایی با روش آب درمانی به طور کامل فرق داره چون در آب درمانی فقط باید آب میوه در طول روز مصرف کرد.

واسه سم زدایی اهداف کوچیک در نظر بگیرین

کسائی که میخوان مصرف قندشون رو کنترل کنن شروع به سم زدایی شکر می کنن تا انرژی بدن رو زیاد کنن و وزن بیشتری کم کنن. این نوع سم زدایی شامل حذف شکر از برنامه غذاییه. غذاهایی مثل دسر، نوشیدنیای شیرین و غذاهای پردازش شده.

اهداف بزرگی مثل حذف شکر معمولا یافته های بلند یه مدت ندارن. پس تلاش کنین اول اهداف کوتاه مدت در نظر بگیرین تا به یافته های بهتری برسین.

مثلا اگه مشکل تون شکره لیستی از غذاهایی که شکر بالایی دارن رو یادداشت کنین و واسه اونا جانشین در نظر بگیرین. مثلا نوشیدنیای بدون کالری رو جانشین نوشیدنیای شکر دار کنین. اهداف کوچیک همیشه یافته های بهتری دارن.

سم زدایی پوست با لایه برداری

عادی ترین روش واسه سم زدایی پوست لایه برداریه. لایه برداری با نابود کردن سلولای مرده، پوست رو سالم نگه می داره.لایه برداری همراه با سونا و ماساژ اضطراب و تنش رو کم می کنه.

بدن به طور طبیعی خودشو سم زدایی می کنه

واسه سم زدایی بدن نیاز نیس که حتما یه برنامه غذایی خاص واسه خودتون داشته باشین. در واقع سم زدایی نقشیه که اعضای بدنمون انجام میدن. بدن ما به طور طبیعی طوری طراحی شده که بوسیله کبد، پوست، سیستم سیستم ادراری و دستگاه گوارشی همیشه سموم رو از خود دور کنه.

بهترین راه واسه حفظ بدن از سموم چیه؟ غذاهایی بخورین که سیستم گوارش و اندامای بدن رو سالم نگه داره. بدن رو طوری تغذیه کنین که واسه مقابله آمادگی داشته باشه. میوه، سبزیجات، پروتئین، کربوهیدراتای پر از فیبر، چربیای سالم، ویتامین، مواد معدنی و پروبیوتیکا نقش مهمی در ساخت یه بدن قوی از درون و بیرون دارن.

بدونیم سم زدایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *