چگونه مصرف باتری آیفون را کاهش بدهیم؟

آیفون یکی از تلفنای هوشمند اپله که روزانه می تونین کارای زیادی رو با اون انجام بدین، مگه اینکه شارژ باتری شما به اتمام برسه و دستگاه خاموش شه. اگه می خواین باتری آیفون خود رو بهینه کنین و زمان بیشتری رو واسه کارای روزمره بخرین، اینجا هستیم تا چند ترفند رو در این مورد به شما آموزش بدیم.

هم اینکه قادر هستین با خرید یه شارژر قابل حمل با کیفیت کلیه محدودیتا رو کنار بزنین و بدون استرس از دیوایس هوشمند خود در همه حال استفاده کنین. در ادامه مطلب با ما همراه باشین.

حالت Low Power Mode رو فعال کنین

اگه از ۹ iOS و یا نسخه های به روزتر اون روی آیفون خود بهره مندین اپل حالت Low Power Mode رو در اختیار شما گذاشته. واسه پیدا کردن این توانایی و روشن کردن اون کافیه راه Settings > Battery > Low Power Mode رو طی کنین.

این ویژگی بعضی عملکردای سیری، رفرش اپلیکیشنای پس زمینه، دانلودهای خودکار، Mail Fetch و بعضی جلوه های چشمی رو به طور موقت تا زمان شارژ شدن کامل گوشی متوقف می کنه.

صدای گوشی موبایل رو کم کنین

در این حالت باید صدای تلفن هوشمند خود رو کم کرده و در صورت نیاز از هدفون استفاده کنین. این کار اثر صدا روی عمر باتری رو کاهش و دلیل شارژدهی بیشتر اون می شه. در مورد این موضوع با دنبال کردن راه Settings > Music می تونین واسه حجم صدا محدودیت تعیین کرده و سرویس  EQ رو واسه ذخیره شارژ گوشی موبایل خود خاموش کنین.

iCloud رو خاموش کنین

پشتیبان گیری خودکار آیکلود می تونه علاوه بر هدر دادن شارژ تلفن هوشمندتون، حجم دیتای شما رو هم مصرف کنه. این ویژگی واسه پشتیبان گیری از تصاویر بسیار کارآمده، اما ممکنه از اطلاعاتی نسخه پیشتیبان جفت و جور کنه که جوری واسه شما مهم نیستن. به راه Settings > iCloud برید و گزینه های غیر لازم رو غیر فعال کنین.

روند Hey Siri رو متوقف کنین

این توانایی غیر لازم دلیل به هدر رفتن شارژ آیفون شما می شه. اگه واقعا به توانایی Hey Siri احتیاجی ندارین، پس با دنبال کردن راه Settings > General > Siri  اونو غیر فعال کنین.

اپلیکیشنای اجرا شده خود رو نبندید

خیلی از کاربران تصور می کنن اپلیکیشنای اجرا شده ای که پشت زمینه سیستم عامل فهرست می شن، دلیل تخلیه شدن باتری دستگاه می شن. اما حقیقت اون هستش که این برنامه ها زمانیکه با اونا کاری ندارین هیچ پردازشی از خود نشون نمی دن.

در مقابل این عملیات دو بار ضربه زدن روی دکمه Home و بستن اپلیکیشنای فهرست شده که باعث تخلیه باتری و کاهش شارژدهی دستگاه می شه. پس پیشنهاد می شه در وقتی که شارژ تلفن هوشمندتون کمه از این توانایی استفاده نکنین.

رفرش اپلیکیشنای اجرا شده پشت زمینه رو غیر فعال کنین

کاربران می تونن با گذروندن راه Settings > General > Usage اطلاعات مربوط به باتری و اندازه استفاده هر اپلیکیشن از باتری دستگاه رو ببینن. قبل از هرچیزی به پایین صفحه اسکرول کرده و به زمان Standby و Usage توجه کنین. پس از اون دکمه Sleep/Wake رو بفشارید و ۱۰ دقیقه صبر کنین.

با تموم کردن این مراحل و مراجعه دوباره به راه Settings > General > Usage متوجه میشین که زمان Standby 10 دقیقه زیاد شده. اگه اینطور نیس پس شایدً چیزی (شاید یه برنامه) جلوی این روند رو گرفته.

به راه Settings > General > Background App Refresh رفته و به فهرست نگاه کنین. واقعا لازمه که تموم این اپلیکیشنا خود رو پشت زمینه بروزرسانی کنن و دلیل تخلیه شدن باتری دستگاه شما شن؟ در این مورد بروزرسانی خودکار تموم برنامه های غیر لازم رو غیر فعال کنین.

با به کار گیری توانایی بروزرسانی خودکار، اپلیکیشنا در حالت آماده به کار مونده و فقط اجرا نمی شن. اگه دوست ندارین به صورت دائم تماشاگر این تغییرات باشین، می تونین با مراجعه دوباره به راه گفته شده وضعیت بروزرسانی خودکار اپلیکیشنای مورد نظر خود رو دوباره فعال کنین.

گزینه Push Email رو به Fetch تغییر بدین

واقعاً در زمان دریافت یه ایمیل به اون نیاز مبرم دارین؟ ممکنه حساب کاربری دومی داشته باشین که جوری براتون از اهمیت بالایی بهره مند نیس. به راه Settings > Mail, Contacts, Calendars > Fetch New Data برید و اونو از حالت Push به حالت Fetch و یا دستی تغییر بدین.

با به کار گیری گزینه Fetch می تونین یه برهه وقتی (مثلا هر ۱۵ یا نیم ساعت) واسه بررسی ایمیلا به وسیله سیستم مشخص کنین. با انجام این کار تخلیه باتری شمام کم میشه. هم اینکه با انتخاب گزینه دستی، ایمیلا تنها پس از باز شدن اپلیکیشن به وسیله کاربر بررسی می شن.

دریافت اخطار از سمت اپلیکیشنا رو غیر فعال کنین

بعضی برنامه ها نوتیفیکیشنایی واسه شما ارسال می کنن که واقعاً با اون احتیاجی ندارین. به راه  Settings > Notification Center  رفته و فهرست به نمایش در اومده رو ببینین. هر برنامه ای که به اپلیکیشن اون نیاز ندارین رو انتخاب و در بخش Alert Style روی گزینه None ضربه بزنین و بعد گزینه های Show in Navigation Center و Show on Lock Screen رو خاموش کنین.

دانلود خودکار رو خاموش کنین

شما می تونین آیفون رو طوری پیکربندی کنین که بخشای Music ،Apps و iOS رو به صورت خودکار بروزرسانی کنه، اما باید بدونین که این توانایی دلیل تخلیه شدن باتری تلفن هوشمند شما می شه. هم اینکه ممکنه آیفون موقعیت نامناسبی رو واسه بروزرسانی گزینه های فوق انتخاب کنه.

واسه ذخیره هرچه بیشتر شارژ باتری آیفون خود به راه Settings > iTunes & App Store رفته و گزینه Use Cellular Data رو غیر فعال کنین. از این پس آیفون فقط با اتصال به وای فای به روز رسانیا رو دریافت می کنه. هم اینکه می تونین دانلود خودکار رو هم خاموش کنین تا انجام به روز رسانیا فقط در زمان مناسب انجام شه.

نور صفحه نمایش رو کم کنین

صفحه نمایش بیشتر از هر چیز دیگری دلیل تخلیه باتری تلفن هوشمند می شه به خصوص اگه نور اون زیاد باشه. به راه Go to Settings > Wallpaper & Brightness برید و گزینه Auto-Brightness رو خاموش کنین. پس از اون روشنایی صفحه نمایش خود رو به پایین ترین حد ممکن کم کنین.

ویبره تلفن هوشمند رو خاموش کنین

واقعا به ویبره تلفن هوشمند خود نیاز دارین؟ این توانایی دلیل تخلیه باتری تلفن هوشمند شما می شه و به کار گیری اون فقط در وقتی نیاز به نظر می رسه که موبایلتان روی حالت Silent تنظیم شده باشه. به راه Settings > Sound رفته و حالت ویبره گوشی رو خاموش کنین.

مدت زمان قفل خودکار رو کم کنین

اگه تلفن هوشمند خود رو روی این گزینه تنظیم کنین، صفحه نمایش پس از مدت زمان تعیین شده خاموش می شه. با مراجعه به راه  Settings > General > Auto-Lock می تونین گزینه نامبرده رو تغییر بدین. بهتره این گزینه رو تا حد امکان روی پایین ترین زمان تنظیم کنین تا هم صفحه نمایش زیاد روشن نمونه و هم اندازه تخلیه باتری تلفن هوشمندتون کم بشه.

AirDrop رو خاموش کنین

حقیقت اون هستش که هیچ کاربری نیاز به روشن بودن دائم AirDrop نداره. از پایین نمایشگر به سمت بالا سوایپ کنین تا Control Center ظاهر شه و AirDrop رو خاموش کنین.

Location Services رو متوقف کنین

پر روشنه که Location Service دلیل تخلیه سریع باتری می شه. به راه Settings > Privacy > Location Services برید و هر اپلیکیشنی که فکر می کنین احتیاجی به ردیابی موقعیت مکانی شما نداره رو غیر فعال کنین.

هم اینکه با مراجعه به راه Settings > Privacy > Location Services > SystemServices میتونین گزینه هایی چون Frequent Locations ،Diagnostics & Usage و Location-Based iAds رو هم غیر فعال کنین.

بلوتوث دستگاه رو غیر فعال کنین

در حالت عادی به بلوتوث نیاز مبرم ندارین، پس از پایین نمایشگر به سمت بالا سوایپ کنین تا Control Center ظاهر شه و بلوتوث رو خاموش کنین.

انیمیشنای غیر لازم رو غیر فعال کنین

دو چیز هستن که روی آیفون شما تنها حکم زیبایی شناختی دارن و فقط دلیل تخلیه سریع باتری می شن: یکی از اونا پارالاکس افکته و دیگری تصاویر پس زمینه داینامیک. به راه Settings > General > Accessibility برید و گزینه Reduce Motion رو روشن کنین.

بعد به راه Settings > Wallpapers & Brightness > Choose Wallpaper مراجعه کنین و یه تصویر رو با انتخاب گزینه Stills به عنوان تصویر پس زمینه انتخاب کنین. پارالاکس افکت و تصاویر پس زمینه داینامیک از سنسور آیفون استفاده می کنن و دلیل تخلیه شدن باتری دستگاه هوشمندتون می شن.

کمتر از سرویسای استریم زنده استفاده کنین

همونطور که میدونید در آیفون می تونین موسیقیا و فیلمای خیلی از سرویسا رو دانلود و از اونا به صورت آفلاین استفاده کنین. اگه از اتصالات داده به خاطر استریم محتوا استفاده می کنین باید انتظار تخلیه باتری رو هم داشته باشین.

در صورت به کار گیری وای فای شرایط کمی بهتر می شه، اما بهتره محتوای لازم خود رو زودتر از مهلت داده شده دانلود کنین. اگه تلفن هوشمند خود رو به آیتونز وصل و پس از اون محتوای لازم خود رو دانلود کنین، دووم شارژ باتری شمام افزایش پیدا می کنه.

Spotlight Search رو ویرایش کنین

به طور پیش فرض پیرو Spotlight Search هر آیتمی رو که بخواین در آیفون واسه شما جستجو می کنه. کاربران می تونن با اعمال فیلتر در این بخش ضمن بهتر کردن جستجوهای خود، مقداری از شارژ تلفن هوشمند خود رو هم ذخیره کنن. راه Go into Settings > General > Spotlight Search رو دنبال کنین و مواردی که واسه جستجو به اونا نیاز ندارین رو خط بزنین.

وای فای مورد نظر خود رو انتخاب کنین

اگه در محیطی مجهز به وای فای (مانند محل کار و یا منزل) قرار دارین که می تونین ازش استفاده کنین، مطمئن شید که سرویس وای فای تلفن هوشمندتون روشن باشه. اگه همیشه از اتصال دیتا استفاده میکنین باید بگیم که حجم داده و اندازه شارژ باتری سریع تر از اون چیزی که فکرش رو بکنین کم میشه.

این موضوع وقتی که در محیط خونه حضور دارین و سرویس داده واسه پیدا کردن قویترین اتصال تلاش می کنه، بیشتر خود رو نشون میده. پس از خارج شدن از محیط مجهز به وای فای واسه جلوگیری از جستجوی یه ریز شبکه های وای فای به وسیله این سرویس حواستون باشه که سرویس وای فای دستگاه خود رو خاموش کنین.

حالت Airplane رو فعال کنین

اگه واسه یه مدت نیاز به دریافت تماسای تلفنی ندارین و یا در محیطی هستین که سیگنال شبکه به سختی پیدا میشه، پس تلفن خود رو روی حالت Airplane بذارین. اگه در اینجور شرایطی تلفن خود رو روی این حالت نذارین ، جستجوی بی وریه سیگنال شبکه دلیل هدر رفتن شارژ باتری می شه.

اتصال ۴G رو خاموش کنین

اگه از اتصالات قوی ۴G واسه دانلود و استریم محتوا استفاده می کنین باید بگیم که این سرویس می تونه شارژ باتری سیستم شما رو به سرعت تخلیه کنه. به راه Settings > Cellular برید و سرویس ۴G رو غیرفعال کنین.

حالت Raise to Wake رو غیر فعال کنین

در iOS 10 اپل توانایی Raise to Wake رو معرفی کرده. با به کار گیری توانایی نامبرده به هنگام بلند کردن تلفن هوشمندتون صفحه نمایش به صورت خودکار روشن می شه. با این حال ممکنه صفحه نمایش وقتی که به اون نیاز ندارین روشن و دلیل کاهش شارژ باتری شه.

واسه خاموش کردن توانایی فوق به راه Settings > Display & Brightness برید و گزینه Raise to Wake رو خاموش کنین.

یه شارژر همراه جفت و جور کنین

اگه بیشتر اوقات خارج از منزل هستین و مشکل به آخر رسیدن شارژ باتری گوشی موبایل تون همه نداره، پس یه شارژر همراه جفت و جور کنین. از پاوربانکای جور واجور گرفته تا کیسای دارای این توانایی، واسه این منظور جفت و جور و به بازار عرضه شدن.

سیستم عامل خود رو به روز کنین

هر بروزرسانی که واسه سیستم عامل iOS عرضه می شه کلا بعضی باگا رو رفع کرده و دلیل بهبود کارکرد کلی دستگاه می شه. بعضی وقتا این عملیات عمر باتری و شارژدهی اونو هم بهتر کنه. با رفتن به راه Settings > General > Software Update مطمئن شید که سیستم عامل تون به روز باشه.

در بخش تکنولوژی سایت ما بخونین:

چیجوری تصاویر خصوصی رو از گالری اندروید مخفی کنیم؟

چیجوری موبایل اندرویدی گم شده خود رو پیدا کنیم؟